Aktualności

U17: Strzelanina w Lublinie na korzyść Wisły

Do kolejnego meczu z wysoką liczbą bramek doprowadzili zawodnicy trenera Rafała Wisłockiego. W meczu 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 pokonali BKS Lublin 4:3. 6 goli padło w pierwszej połowie.

Nie minęło 8 minut, a Wisła prowadziła w Lublinie już 2:0. Najpierw Karol Tokarczyk wykorzystał podanie Michała Litwy, a chwilę później Mariusz Kutwa dogranie Krystiana Kuchni. Szybkie prowadzenie uśpiło Wisłę, bo w 10. minucie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Niezłą partię rozgrywał Mikołaj Zięba, który w 25. minucie podwyższył prowadzenie, ale znowu BKS złapał dystans, już 5. minut później. Przed przerwą Zięba obsłużył podaniem Feliksa Grzybowskiego, który trafił do siatki i Wisła mogła schodzić do szatni z bezpieczną przewagą. Po zmianie stron lublinianie strzelili trzecią bramkę, ale nic więcej na boisku się nie wydarzyło.

Wiślacy wskoczyli na czwarte miejsce i za tydzień będą kończyć ligę derbowym meczem z Cracovią. Runda rewanżowa bez wątpienia należy do lepszych w wykonaniu naszych zawodników, którzy przez moment mogli czuć oddech strefy spadkowej, ale w dobrym stylu od niego uciekli.

BKS Lublin – Wisła Kraków 3:4 (2:4)
Karol Tokarczyk 3′, Mariusz Kutwa 8′, Mikołaj Zięba 25′, Feliks Grzybowski 43′

Wisła Kraków: Arkadiusz Krzyżanowski – Krystian Kuchnia, Mariusz Kutwa, Radosław Zając, Kacper Zborowski (60′ Kacper Filo) – Dorian Gądek, Mikołaj Zięba, Michał Litwa – Bartosz Seweryn (60′ Michał Anioł), Karol Tokarczyk (60′ Jakub Niedbała), Feliks Grzybowski (60′ Oliwier Oczkowski)

Menu