Aktualności

Rywalizacja drużyn U9, U10 i U11 w Niemczech

W dniach 11-13 października trzy roczniki naszej Akademii: U9, U10 oraz U11, dzięki współpracy z firmą Pro-Turnieje, wzięły udział w trzech turniejach organizowanych w Niemczech. Nasze drużyny swoje mecze rozgrywały w różnych miejscowościach oddalonych od siebie o około 30 kilometrów.

U9:
Najmłodsi z wiślaków, którzy pojechali do Niemiec, wystąpili w turnieju „Herbst Cup” i pierwszego dnia znaleźli się w grupie B, do której trafili także: SC Leverkusen, Bayer 04 Leverkusen, SGH Heidelberg Kirchheim oraz NEC Nijmegen.

Kolejnego dnia, podopieczni trenera Krystiana Żakowicza, trafili do srebrnej grupy, w której zmierzyli się z: St. Pauli, KFC Uerdingen, SW Köln, Wattenscheid 09 i Tus 05 Quettingen.

U10:
Wisła U10 także miała możliwość sprawdzenia się z rówieśnikami w turnieju „Herbst Cup”. Podopieczni trenera Piotra Dobaja trafili do grupy E, w której zmierzyli się z: VfL Bochum, Spvgg 05 Oberrad oraz TSV Meerbusch. Po trzech spotkaniach na ich koncie widniały trzy punkty za zwycięstwo nad TSV (2:1). Dało to trzecie miejsce w grupie. Kolejnego dnia, wiślacy zagrali w kwalifikacjach do grupy złotej oraz srebrnej. Ich rywalami byli: FV Löchgau, VfL Halle 1896 i Berliner SC. Biała Gwiazda zakończyła te zmagania na drugim miejscu z sześcioma „oczkami” za zwycięstwa nad FV Löchgau (2:1) oraz VfL Halle 1896 (3:1).

W każdym meczu stawaliśmy do walki jak równy z równym. Nie wystraszyliśmy się wielkich klubów. Cieszymy się, kiedy gramy z kimś mocnym i znanym, a jeśli przegrywamy, nie traktujemy tego, jak klęski. Nabieramy doświadczenia i jesteśmy nastawieni na naukę, bo czas na rozliczenia z rezultatów meczów przyjdzie dopiero za parę lat – skomentował trener Dobaj. – Nie odstawaliśmy od najlepszych. Oczywiście do wygrania
turnieju było daleko, ale raczej trenerzy na europejskim poziomie uczą tych samych rzeczy. Chłopców można pochwalić za podejmowanie dobrych i szybkich decyzji, odważną grę, walkę do końca, posiadanie piłki i ciągłą koncentrację na zadaniach. Zrobili duży postęp, od czasu kiedy rozegrali swój pierwszy zagraniczny turniej
– dodał szkoleniowiec Wisły U10.

Na chłopców, oprócz podróży do Niemiec oraz występu w turnieju, czekało kolejne doświadczenie. Nie nocowali w hotelu, tylko u niemieckich rodzin. – Osobiście jestem dumny z chłopców, że odważyli się na to. To duża sprawa nocować w obcym państwie, u obcych ludzi, którzy rozmawiają w innym języku. Dzięki temu mogą czuć się jak prawdziwi faceci, którzy potrafią zmierzyć się z trudnościami i to nie tylko na boisku. Każdy taki wyjazd powoduje, że zawodnicy są coraz odważniejsi i bardziej samodzielni. To wszystko przekłada się na pewność siebie na boisku. Wiem od chłopców, że niemieckie rodziny traktowały ich bardzo dobrze – podsumował trener wiślaków.

Białą Gwiazdę U10 w turnieju reprezentowali: Rajtar Kacper, Zych Franciszek, Ciężak Szymon, Janik Mikołaj, Witkowski Jakub, Suchan Aleksander, Wróblewski Aleksander, Przybyłko Bartosz, Sobociński-Prokop Michał, Filo Kajetan. Trenerzy: Piotr Dobaj oraz Petar Borovicanin.

U11:
Wisła U11 wystąpiła w turnieju „VW Wolf Cup”. Pierwszego dnia, trafiła do grupy D wraz z: FC Augsburg, SG Unterrath i SVG Neuss Weissenberg. Tę fazę rozgrywek, Biała Gwiazda zakończyła na drugim miejscu z dorobkiem sześciu punktów za zwycięstwa nad SG Unterrath (6:0) oraz SVG Neuss Weissenberg (3:0). W rundzie kwalifikacyjnej, podopieczni Mateusza Nawója zagrali z Hamburger SV (0:2) i SG Rosenhöhe Offenbach (2:2), natomiast kolejnego dnia w grupie złotej ich rywalami byli: FV Wiehl, FC Twente Enschede oraz MSV Duisburg.

Jestem bardzo usatysfakcjonowany, że wzięliśmy udział w takim projekcie. Chłopcy mogli nabyć nowych doświadczeń, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. Przede wszystkim mogliśmy sprawdzić się na tle konkurencji i po prostu zmierzyć się z fajnymi przeciwnikami. Uwagę zwracała płynność i szybkość rozgrywania akcji. Możemy wyciągać wnioski ze starć z tymi drużynami i poprawić pewne mankamenty – podsumował trener Nawój.

Wisłę U11 w turnieju reprezentowali: Cholewa Tobiasz, Ciaćma Dawid, Cichy Patryk, Gąszcz Tymon, Leśniak Tymoteusz, Łakomy Karl, Makówka Victor, Szczepaniak Jan, Horecki Kacper, Tracz Dawid, Zdeb Daniel.

Menu