Aktualności

Podsumowanie CLJ – 14. kolejka

Za nami ostatnia kolejka rundy jesiennej w Cenralnej Lidze Juniorów, podczas której nasze zespoły zdobyły trzy na sześć możliwych punktów. Zwycięstwo odnotowali zawodnicy prowadzeni przez Patryka Jałochę wysoko, bo aż 5:0 pokonując TOP 54 Biała Podlaska, natomiast podopieczni Rafała Wisłockiego ulegli w derbowym starciu Cracovii 1:5. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich spotkań.

CLJ U15
14. kolejka rozpoczęła się już w piątek – Korona Kielce w wyjazdowym spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz pewnie zwyciężyła 4:1, czym zapewniła sobie 3. miejsce w tabeli. W sobotę odbyły się dwa spotkania, których rozstrzygnięcia zmieniły układ ligowej tabeli. Liderujący zespół Motoru Lublin przyjechał do Łęcznej, aby rozegrać spotkanie z drużyną tamtejszego Górnika. Po bardzo emocjonującym spotkaniu, ostatecznie to górnicy wyszli zwycięsko z tego pojedynku, pokonując Motor 4:2. Potknięcia zespołu z Lublina nie mogłą wykorzystać Wisła Kraków, która wygrała z TOP 54 Biała Podlaska 5:0, zrównała się punktami z Motorem, ale lublinianie dzięki lepszemu lepszemu bilansowi bramek utrzymali pierwszą lokatę w tabeli. Bramki dla Białej Gwiazdy strzelali: Mateusz Stanek, który skompletował hattricka, a po jednym trafieniu dołożyli Maksymilian Żmuda oraz Michał Bajor. Na zakończenie tej serii rozgrywek doszło do pojedynku dwóch ekip zamykających tabelę – Akademia Piłkarska 21 Kraków pokonała Stal Rzeszów 3:1. Finalnie oba zespoły pożegnały się z CLJ.

CLJ U17
Na boisku AWF w Krakowie Wisła Kraków podejmowała Cracovię. Spotkanie od początku do końca nie układało się Wiślakom, którzy musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki, przegrywając z lokalnym rywalem 1:5. Wisła zakończyła rozgrywki na piątej pozycji, natomiast Cracovia na samym szczycie tabeli. Honorowe trafienie dla Białej Gwiazdy zanotował Kacper Zborowski. W innych spotkaniach Stal Mielec na własnym boisku ograła Podgórze Kraków (3:0), Korona Kielce wysoko, bo aż 1:5 uległa na własnym terenie Karpatom Krosno, natomiast drużyna TOP 54 Biała Podlaska skromnie pokonała BKS Lublin – 1-0. Z CLJ pożegnały się drużyny Podgórza Kraków oraz BKS-u Lublin.

Menu