Aktualności

Marcin Pluta trenerem drużyny U17

Wiosną juniorów młodszych poprowadzi Marcin Pluta. Zastąpi na tym stanowisku Rafała Wisłockiego, który awaryjnie prowadził zespół od września do końca poprzedniego roku. Dzisiaj odbył się pierwszy trening zawodników z roczników 2003 i 2004.

Pluta jesienią był pierwszym trenerem drużyny U18, jednak w wyniku zmian w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny i przesunięciach w klubowej hierarchi, które z tego tytułu wynikły, jego przyszłość – jak informowała za pośrednictwem strony internetowej Wisła Kraków – miała zależeć od wyników prac strategicznych nad Akademią. Decyzją osób zarządzających 33-letni trener wrócił do pracy w kategorii wiekowej w której pracował w sezonach 2017/18 i 2018/19.

Przed drużyną, która 7 marca wznowi rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U17, dość intensywny okres przygotowawczy. Nasi zawodnicy w najbliższy weekend zmierzą się z młodszą drużyną, a w kolejnych tygodniach rywalizować będą przeciwko: Stali Rzeszów, Escoli Varsovia, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Odrze Opole, reprezentacji Łotwy, MSK Żylina i FC Wrocław Academy. Na początku lutego zawodnicy wyjadą też na obóz szkoleniowy.

Menu