Wisła Youth Elite

Wisła Youth Elite – projekt Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków

Wisła Youth Elite to projekt dodatkowych zajęć dla wyselekcjonowanej grupy zawodników Akademii z drużyn U14-U17, koordynowanych przez sztab pierwszej drużyny Wisły. Treningi odbywają się cyklicznie co miesiąc w Bazie Szkoleniowej w Myślenicach. Cel zjazdów w Bazie Szkoleniowej w Myślenicach jest prosty: jak największa indywidualizacja treningu pod kątem poszczególnych pozycji.

– Pomysł ten kiełkował już dawno, jeszcze w rundzie jesiennej o tym rozmawialiśmy. Nasi zawodnicy mają regularne treningi pozycyjne, ale chcieliśmy coś ekstra, a trening środkowych pomocników pod okiem Radosława Sobolewskiego czy bocznych obrońców, mając przy sobie Macieja Stolarczyka czymś takim jest – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Zarządzający Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Przygotowaliśmy sobie pracę w taki sposób, że sztab szkoleniowy narzuca nam tematykę, natomiast nasi trenerzy dobierają odpowiednie środki. Z kolei ja produkt finalny przekazuję do trenera Stolarczyka, a następnie rozmawiamy, wprowadzamy ewentualne zmiany i działamy. Jest to grupa otwarta, czyli będzie można do niej wskoczyć, ale i z niej wypaść. Uważam, że dla chłopaków taki trening, a wydaje mi się, że to projekt unikatowy w Polsce, to duża wartość nie tylko merytoryczna, ale i mentalna. Większej motywacji do pracy niż treningi z legendami być nie może – dodaje Adrian Filipek, Koordynator ds. Szkolenia w Wiśle Kraków.

Menu