Zwycięstwo ze Stalą Rzeszów na koniec Centralnej Ligi Juniorów!

Maj
2015

Kategoria Aktualności / U-17

JS_www

Podopieczni Dariusza Marca w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów pokonali Stal Rzeszów 2:0 po bramkach Mateusza Zająca i Arkadiusza Chlebowskiego. Ostateczni Wisła zajęła w tabeli 5. miejsce.

Wiślacy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, w pierwszych dwudziestu minutach zdominowali rywala i mogli zdobyć kilka bramek, jednak byli bardzo nieskuteczni. Raz za razem swoje okazje marnował Ernest Świętek, oprócz niego jeszcze Grzegorz Kociołek miał stuprocentową sytuację, jednak również uderzył w bramkarza. W końcówce pierwszej połowy sytuacja się uspokoiła, Biała Gwiazda kontrolowała spotkanie, ale już tak mocno nie szturmowała bramki gości.

Na początku drugiej połowy Wisła dalej była nieskuteczna, na bramkę musieliśmy czekać aż do 69. minuty. Rzut wolny z bocznej strefy boiska, do piłki podszedł Mateusz Zając, który zagrał piłkę w pole karne, po drodze nikt jej nie dotknął, a futbolówka po odbiciu się od poprzeczki wpadła do siatki. Po tej bramce wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:0, jednak zmieniło się to w doliczonym czasie gry. Przemysław Porębski przerzucił piłkę nad obrońcą do wbiegającego Arkadiusza Chlebowskiego, a on mocnym uderzeniem ustalił wynik spotkania.

Byliśmy bardzo nieskuteczni, Ernest Świętek miał trzy stuprocentowe sytuacje i ich nie wykorzystał. Dlatego później zszedł, bo dla niego bramka była dziś zamurowana. Grzegorz Kociołek również miał bardzo dobrą sytuacje, no ale z przebiegu gry byliśmy drużyną lepszą i myślę, że 2:0 to sprawiedliwy wynik. Na początku nasza przewaga była bez dwóch zdań, od 30. minuty mecz się wyrównał i było jakieś 10 minut wyrównanej gry. Oczywiście, zawsze można się nadziać na kontrę, ale z przebiegu gry zasłużyliśmy na zwycięstwo – powiedział po meczu trener Dariusz Marzec.

Wisła Kraków – Stal Rzeszów 2:0