Zwycięstwo Wisły U-15 w Halowych Mistrzostwach Małopolski Trampkarzy

15
Marzec
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

IMG_8160

Halowy sezon 2014/2015 można uznać za zakończony. Ostatnim akordem tych rywalizacji były niedzielne zmagania trampkarzy. Podopieczni Rafała Wisłockiego okazali się bezlitośni dla swoich rywali, wygrywając wszystkie trzy spotkania, tracąc w nich tylko jedną bramkę. Podsumowując całe rozgrywki, Wisła wygrała 11 meczów z rzędu, przegrywając tylko w pierwszej kolejce.

W pierwszym z dzisiejszych spotkań rywalem Wisły była Olimpia Chocznia. Wiślacy przeplatali dobrą grę słabszą, ostatecznie wygrywając 4:0 po bramkach Mateusza Wyjadłowskiego, Jakuba Janika, Patryka Plewki i Adriana Kudelskiego. W drugim spotkaniu Biała Gwiazda długo męczyła się z MOSiR-em Bochnia, ale wreszcie po pięknej akcji Filipa Handzlika z Błażejem Skórskim, ten pierwszy wślizgiem wpakował piłkę do bramki. Drugi gol padł w dziwnych okolicznościach: Janik wstrzelił piłkę z autu, a ta po obiciu się od jednego z zawodników wpadła do bramki. Po tym spotkaniu Wisła miała już zapewnione mistrzostwo, ale czekał nas jeszcze mecz z KS Tymbark. Niespodziewanie, pierwszą bramkę strzelili rywale, jednak po chwili wyrównał Gabriel Janiczak. Po chwili gola na 2:1 zdobył Wyjadłowski i tym wynikiem zakończył się ten mecz. Królem strzelców turnieju został autor ostatniego trafienia, wystarczyły mu do tego dwie bramki. – Na wyróżnienie zasługuje Filip Handzlik za grę w ofensywie, Kacper Laskoś który znakomicie wywiązywał się z zadań defensywnych i wyprowadzał piłkę z linii obrony oraz Mateusz Buryło za kluczową obronę w ostatnim meczu – powiedział trener Wisły.

Pomimo tego, że Wisła pewnie wygrała wszystkie mecze, Rafał Wisłocki nie był zadowolony z gry podopiecznych. – Nie jestem zadowolony z gry zawodników. Za mało w tym wszystkim było jakości. Po ostatnim meczu powiedziałem chłopakom, podsumowując okres halowy, że o wiele więcej jakości pokazywaliśmy wcześniej. Może fakt, że dość długo nie graliśmy w tak ograniczonej przestrzeni, bo gramy normalne sparingi, wpłynął na to, że jakość gry w sześciu w polu się obniżyła. Aczkolwiek wydaje mi się, że musimy od siebie więcej wymagać jeżeli chodzi o akcje indywidualne, dryblingi, przyjęcia dobrą nogą czy strzały. Chcemy więcej jakości – podsumował trener, oraz odniósł się do aspiracji swojej drużyny: – Mierzymy wyżej, chcemy zdecydowanie wybijać się ponad Małopolskę. Chcemy móc rywalizować z zespołami pokroju europejskiego. My mamy wychowywać zawodników na arenę międzynarodową, więc to że chłopcy będą najlepsi w Małopolsce to jest naprawdę kropla w morzu.

Wyniki:
Wisła Kraków – Olimpia Chocznia 4:0 (Mateusz Wyjadłowski, Jakub Janik, Patryk Plewka, Adrian Kudelski)
Wisła Kraków – MOSiR Bochnia 2:0 (Filip Handzlik, Janik)
Wisła Kraków – KS Tymbark 2:1 (Gabriel Janiczak, Wyjadłowski)

Wisła: Mateusz Buryło, Błażej Skórski, Kacper Pandyra, Jakub Janik, Patryk Plewka, Jakub Jędras, Mateusz Wyjadłowski, Karol Rak, Filip Handzlik, Adrian Kudelski, Gabriel Janiczak, Patryk Glanowski, Filip Paryła, Kacper Laskoś

IMG_8151

IMG_8154

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x