Zwycięstwo w Derbach! Relacja z finału CLJ.

Czerwiec
2014

Kategoria Aktualności / U-17

DSC_1680

Wokół finału Centralnej Ligi Juniorów zaczęło się robić głośno, szczególnie w Krakowie. W niedzielę o godzinie 15 na stadionie im. Henryka Reymana rozpoczynał się pierwszy finałowy mecz w którym Wisła Kraków podejmowała Cracovię.

Początek meczu należał do Wisły. Już w pierwszych minutach bliski zdobycia gola był kapitan, Przemysław Lech, ale jego strzał głową obronił Kobyłka. Po chwili kolejny strzał, tym razem groźnie uderzał Dawid Kamiński. W 32 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Rzut wolny wykonywała Wisła, Tomasz Zając pokonał Kobyłkę, ale sędzia Marcin Borski nie uznał gola i nakazał powtórzenie stałego fragmentu gry.

W pierwszej połowie Wisła była niewątpliwie lepsza, jednak po zmarnowaniu kilku dogodnych okazji wiślacy troszkę zgaśli. Nie pozwolili jednak gościom na dojście do podbramkowych sytuacji.

Druga połowa znowu zaczęła się od dobrej okazji dla Wisły. Grzegorz Gulczyński znalazł się w polu karnym, ale strzelił wprost w bramkarza, marnując 100% sytuację. Wiśle udało się wreszcie zdobyć gola w 49 minucie. Faulowany w polu karnym był Bartłomiej Kolanko, a rzut karny podcinką wykorzystał Tomasz Zając. Po 15 minutach było już 2:0. Kościelniak dostał piłkę na lewym skrzydle minął rywala i strzałem po krótkim słupku pokonał Kobyłkę.

Kiedy wydawało się, że Wisła będzie strzelała następne bramki i zapewni sobie przewagę przed rewanżem na Kałuży, gola strzeliła Cracovia. Sprytne uderzenie z 25 metrów i Gala zmusił do kapitulacji Zająca. Wisła mogła, a nawet powinna strzelić gola na 3:1. Dobra akcja lewą stroną Kościelniaka, dogranie do Zająca, który przełożył rywala, ale strzelił już w słupek. W samej końcówce Wisła mogła zdobyć kolejne gole, ale piłka nie chciała wpaść do bramki.

Wisła wygrała i była drużyną zdecydowanie lepszą piłkarsko. Cracovia przez większość meczu się broniła, jednak wiślacy nie wykorzystali ogromnej przewagi. Wynik 2:1 jest niezły, ale niewyśmienity. W środę na stadionie Cracovii może się zdarzyć wiele. Na pewno nie zabraknie emocji, bo gra się toczy o wielką stawkę.

Wisła Kraków 2:1 Cracovia

Gole: Zając 49’, Kościelniak 61’, Gala 78’

Zając – Kolanko, Bierzało, Kujawa, Szywacz – Kamiński (85’ Dziubas), Gulczyński (69’ Bartosz), Lech, Kuczak (82’ Wąsikowski), Kościelniak – Zając

Kobyłka – Moskal, Barczuk, Bartosz, Kapera – Dudek, Gala(89’ Szymaczak) , Panek(55′ Piątek) , Klimczyk (45 Surma), Szewczyk – Ropski (45’ Kiebzak)