Zmiany w szkoleniu najmłodszych grup Wisły

05
Wrzesień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10 / U-11 / U-7 / U-8 / U-9

szkolka_akademia_2048x1356

Od 1 września 2018 roku w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków nastąpiły zmiany strukturalne, które dotyczą najmłodszych grup.

Po przedstawieniu przez Władze Akademii projektu, Zarząd Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków zdecydował, po ponad trzech latach przerwy, powołać Szkółkę Piłkarską TS Wisła Kraków, która obejmie szkolenie grup młodzieżowych do U11. Wszystkie zajęcia tych grup odbywać się będą na boisku przy ul. Na Błonie 15B. Trenerami odpowiedzialnymi za te grupy będą osoby, które będą w strukturach Akademii.

Jednocześnie w strukturach Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków pozostaną drużyny w tych kategoriach wiekowych, jednak będą zdecydowanie mniej liczne. Zmiany mają na celu podwyższenie jakości treningu, co w perspektywie najbliższych lat ma sprawić wzrost liczby wychowanków w pierwszej drużynie Wisły Kraków.

Krokiem w tym kierunku ma być ograniczenie liczby miejsc w najmłodszych grupach Akademii, w których trenować będzie wąska grupa zawodników, ograniczona do ok. 12 osób (wyjątek to grupa U7 – naborowa), z którymi pracować będzie trzech trenerów, co daje doskonałe warunki do pracy indywidualnej. Liczba zawodników w kolejnych drużynach będzie rosnąć w zależności do potrzeb oraz wyzwań stawianych przed poszczególną drużyną. Równocześnie uruchomiona zostanie Szkółka Piłkarska TS Wisła Kraków, w której będą trenowali wszyscy chętni, którzy oczywiście, w przypadku rozwoju oraz pozytywnej opinii trenerów, będą mieli możliwość promocji do wąskich grup Akademii.

Zmiany dotyczą również kwestii finansowych oraz organizacyjnych, z którymi zapoznali się już rodzice dzieci zaproszonych do Szkółki Piłkarskiej TS Wisła Kraków. Od tej chwili wszelkie zapisy dzieci do grup wiekowych U8 – U11 prowadzić będzie Szkółka Piłkarska. Kontakt: szkolka@tswisla.pl.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x