Zespoły CLJ wróciły do treningów

15
Lipiec
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15 / U-16 / U-17

DSC_7660

Do treningów wróciły drużyny, które będą reprezentować Wisłę Kraków w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, a więc U17 oraz U15. W obu zaszły spore zmiany personalne.

W najbliższym sezonie drużynę U17, której skład stanowić będą zawodnicy z roczników 2003 i 2004 poprowadzi Dawid Będkowski. Urodzony 1 lutego 1979 roku ma za sobą wieloletnie doświadczenie w pracy w krakowskich drużynach, takich jak Hutnik Kraków, Progres Kraków czy Akademia Piłkarska 21 Kraków. W Wiśle Kraków jest od sierpnia ubiegłego roku – pracował jako asystent trenera w roczniku 2007 oraz trener wspomagających w rocznikach 2004 i 2005. Posiada licencję UEFA A, a wcześniej na szczeblu centralnym prowadził w CLJ U15 AP 21. Jego asystentem będzie Marcin Kordaszewski (posiada licencję UEFA A Elite Youth), który w poprzednich latach pracował przy drużynach jedenastoosobowych jako trener wspomagający.

DSC_7679

Z kolei szkoleniowcem rocznika 2005, który rywalizował będzie w Centralnej Lidze Juniorów U15 został związany od pięciu lat z Akademią Patryk Jałocha. Jałocha urodził się 30 grudnia 1990 roku, w młodości występował w młodzieżowych drużynach Wisły Kraków, jednak poważne kontuzje – trzykrotne zerwane więzadła krzyżowe – nie pozwoliły mu realizować kariery piłkarskiej. Od 2014 roku pracuje z drużynami w Akademii: przez ostatnie trzy lata pracował z rocznikiem 2006, a poprzednie dwa lata z rocznikiem 2004. Jego najbliższym współpracownikiem będzie Rufin Wójtowicz, który do Akademii trafił wiosną tego roku na staż. Po okresie próbnym został zatrudniony na stałe.

DSC_7642

Przed naszymi drużynami cztery tygodnie przygotowań do sezonu ligowego. Zaczną je od standardowych testów motorycznych, a na przełomie lipca i sierpnia obie drużyny przejdą obóz dochodzeniowy na obiektach Akademii. W planach są sparingi z drużynami ze Słowacji: AS Trencin i MSK Zilina oraz województwa dolnośląskiego: Śląskiem Wrocław i Zagłębiem Lubin. 9 sierpnia drużyna U15 uda się do niemieckiego Lohne, gdzie weźmie udział w turnieju przeciwko SBV Vitesse, Borussii Dortmund czy Schalke 04. W kolejny weekend obie drużyny zainaugurują rozgrywki CLJ w swoich kategoriach wiekowych.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x