Zapowiedź weekendu gier Akademii

13
Marzec
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

111

Walczymy o Halowe Mistrzostwo Małopolski w kategorii trampkarz i junior młodszy! Oprócz tego nasi juniorzy starsi jadą do Kielc, gdzie zmierzą się z miejscową Koroną. Nasi najmłodsi zawodnicy pożegnają zimę i powitają wiosnę. Kolejny weekend i kolejna dawka meczów sparingowych. Sprawdźcie, co czeka nas w zbliżający się weekend.

Junior starszy U-19
Centralna Liga Juniorów, 19. kolejka, Kielce, sobota, 13:00
Korona Kielce – Wisła Kraków
Podopieczni Dariusza Marca tym razem udadzą się do Kielc, gdzie w ramach 19. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zmierzą się z miejscową Koroną. Drużyna z województwa świętokrzyskiego rundę wiosenną zaczęła od porażki z Legią Warszawa 0:1, ale zaprezentowała się z dobrej strony i ten mecz na pewno nie będzie łatwą przeprawą dla naszych zawodników. Wiele wskazuje na to, że szansę występu otrzyma kilku zawodników z rocznika 1998. Relacja z tego spotkania od 13:00 na naszym Twitterze: @ap_wisla_krakow.

Junior młodszy U-17
Halowe Mistrzostwa Małopolski, ul. Winnicka 40, Skotniki, sobota, 10:00
Po zajęciu drugiego miejsca w Krakowie, podopieczni Pawła Regulskiego powalczą o triumf w całym województwie. Rywalami będą: Sandecja Nowy Sącz, Tuchovia Tuchów oraz Lachy Lachowice. Zasady turnieju są proste: zwycięzcy grup (w drugiej AS Progres, Sokół Słopnice, Tarnovia, MKS Trzebinia-Siersza) zmierzą się w finale, który wyłoni zwycięzcę HMM.

Trampkarz U-15
Sparing, ul. Winnicka 40, Skotniki, sobota, 15:00
Wisła Kraków – Górnik Wieliczka
Wisła Kraków U-15 – Wisła Kraków U-14
Jutro nasi trampkarze rozegrają w Skotnikach trójmecz. Zmierzą się w nim z Górnikiem Wieliczka oraz rok młodszymi kolegami z Wisły.

Halowe Mistrzostwa Małopolski, ul. Winnicka 40, Skotniki, niedziela, 10:00
Podopieczni Rafała Wisłockiego będą walczyli o halowe mistrzostwo Małopolski. Rywale to: Olimpia Chocznia, MOSiR Bochnia i KS Tymbark. Mistrzem Małopolski zostanie drużyna najlepsza z tej czwórki, turniej rozgrywany jest systemem każdy z każdym. – Prestiż rozgrywek jest duży, więc nasz cel jest prosty. Jeśli chodzi o cele szkoleniowe to zależy nam na pokazaniu wysokich umiejętności indywidualnych oraz zespołowych. Trochę obawiam się o to, iż grając siedmiu na siedmiu na mniejszym niż na Com Com Zone balonie będzie bardzo ciasno i będzie mało gry, ale my mamy swoje założenia, które chcemy zrealizować – mówi Rafał Wisłocki. – Przerwa między rozgrywkami w Krakowie, a finałami Małopolskimi jest dość długa. My już od końca stycznia gramy sparingi na dużym placu i szkoda, że rozgrywki w Małopolsce wystartują dopiero w połowie kwietnia bo drużyny w innych województwach już grają. Chociażby Zagłębie Lubin odwołało przyjazd na ten weekend, do Krakowa bo rozpoczynają rozgrywki w Dolnośląskim – powiedział trener.

Trampkarz U-14
Sparing, ul. Winnicka 40, Skotniki, sobota, 15:00
Wisła Kraków – Górnik Wieliczka
Wisła Kraków U-14 – Wisła Kraków U-15
Wisłę U-14 czeka podobna sobota, jak Wisłę U-15. Najpierw zmierzą się z Górnikiem Wieliczka, a później zagrają ze starszymi kolegami.

Młodzik U-13
Sparing, ul. Tadeusza Kościuszki 15, sobota, 13:00
Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Po dobrych występach w Katowicach zawodnicy Michała Jani zmierzą się na boisku Nadwiślana z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Orlik U-11
Sparing, ul. Wielicka 101, sobota, 15:00
Wisła Kraków – AS Progres
Wisła Kraków – Cracovia
Na boisku Cracovii dojdzie do ciekawego trójmeczu. Nasi zawodnicy zmierzą się z Akademią Sportu Progres i właśnie Cracovią.

Żak U-9
Sparing, ul. Wielicka 101, sobota, 12:00
Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz
Wisła Kraków – Cracovia
Wisła Kraków – AS Progres
Chłopców z rocznika 2006 również czekają sparingi przy ul. Wielickiej 101. Podopieczni Szymona Krzysztania zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz, Akademią Sportu Progres oraz Cracovią, którą niedawno ograli 8:4.

Żak U-7
Turniej „Powitanie Wiosny!”, Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Liszkach, sobota, 9:00
Nasi najmłodsi zawodnicy wezmą udział w turnieju „Powitanie Wiosny!” w Liszkach organizowanym przez Akademię Piłkarską 21.

Turniej „Pożegnanie Zimy”, ul. Długa 22, Krzeszowice, sobota, 8:00
Z kolei druga część zespołu pożegna zimę w turnieju organizowanym przez Akademię Piłkarską Mam Talent. Oprócz wiślaków w rozgrywkach udział wezmą: Akademia Sportu Progres Kraków, JSS Kraków, Zagłębie Sosnowiec, Grodzisko Raciechowice oraz ekipa gospodarzy.

Przypominamy, że jesteśmy na Twitterze. Aby być na bieżąco z wynikami naszych wychowanków warto śledzić nasz profil: @ap_wisla_krakow oraz hashtag – #MłodaWisłaGra – dla tych, którzy chcą błyskawicznych relacji z aren zmagań wiślaków. Liczymy na to, że Wy też będziecie współtworzyć go z nami. Jesteś na meczu – dodaj tweeta z hashtagiem!

Zachęcamy wszystkich do przyjścia na wyżej wymienione spotkania – Akademia Wisły to przyszłość Wisły Kraków. Obserwując rozwój wychowanków, czytając relacje z meczów oraz wiele innych artykułów, które można znaleźć na akademiawisly.pl dokładacie swoją „cegiełkę” do budowy przyszłości swojego klubu. Warto!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x