Zapowiedź weekendowych meczów Akademii

24
Październik
2014

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

oryginał_004

Nietypowo bo w piątek, weekendową rywalizację rozpoczną drużyny Akademii Wisły Kraków. Zbliżamy się ku końcowi rozgrywek w większości roczników – w piątek i sobotę swoje ostatnie ligowe spotkania w tej rundzie, rozegrają trampkarze U-15. Obie drużyny awans do wiosennych rozgrywek, w których zmierzą się najlepsze drużyny z grupy I i II, zapewniły sobie już wcześniej.

Zespół Rafała Wisłockiego postara się w ten weekend wyprzedzić mającą w tabeli tyle samo punktów, ale lepszy bilans meczów bezpośrednich, Akademię Sportu Progres. Rywalem będzie Dalin Myślenice. Mimo, że zajmuje trzecie miejsce, to od dwóch pierwszych miejsc, dzieli go przepaść. Natomiast podopiecznych Jacka Piszczka czeka w Skotnikach trudny mecz z Akademią Piłkarską 21. Ścisk w tabeli jest niemiłosierny: przoduje Wisła z 22 punktami, a za nią są Cracovia i AP21 – obie drużyny zgromadziły punkt mniej.

Ciekawe spotkania czekają dwie najstarsze drużyny naszej Akademii. W sobotę juniorzy młodsi zmierzą się z wiceliderem swojej ligi Dunajcem Nowy Sącz. Wiślacy wciąż walczą o awans do wiosennej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, a ostatnie mecze w wykonaniu podopiecznych Pawła Regulskiego zwiastują wzrost formy, więc w sobotni poranek szykuje nam się ciekawe starcie.

Pogorszyła się za to dyspozycja juniorów starszych, którzy przegrali dwa ostatnie spotkanie, w tym jedno prestiżowe, bo derbowe. Spowodowało to wypadnięcie poza podium Centralnej Ligi Juniorów. Jeżeli podopieczni Dariusza Marca chcą utrzymać kontakt z czołówką, muszą w niedzielę pokonać Stal Mielec. Drużyna gości zajmuje miejsce w dolnej części tabeli, ale trener Wisły uczula, że w tych rozgrywkach nie ma słabych drużyn. Mecz odbędzie się o 13:00 na stadionie Wisły Kraków.

Piątek:
15:00: Wisła Kraków 2000A – Dalin Myślenice

Sobota:
11:00: Wisła Kraków 1998/99 – Dunajec Nowy Sącz
13:00: Wisła Kraków 2000B – Akademia Piłkarska 21

Niedziela:
10:00: Clepardia Kraków – Wisła Kraków 2001
10:00: Akademia Piłkarska 21 – Wisła Kraków 2003
13:00: Wisła Kraków 1996/97 – Stal Mielec CLJ
11:00: Wisła Kraków 2004 – Unia Tarnów
14:00: Wisła Kraków 2002 – Krakus Swoszowice

Zapraszamy wszystkich do przyjścia na wyżej wymienione spotkania – Akademia Wisły to przyszłość Wisły Kraków. Obserwując rozwój wychowanków, czytając relacje z meczów oraz wiele innych artykułów, które można znaleźć na www.akademiawisly.pl, dokładacie swoją „cegiełkę” do budowy przyszłości swojego klubu. Warto!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x