Zapowiedź niedzielnych derbów w CLJ!

17
Październik
2014

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

Foto_JS_www

W najbliższą niedzielę Wisła Kraków uda się do Wieliczki, gdzie zmierzy się z Cracovią. Spotkanie 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów rozpocznie się o 12:00. – Każdy inny wynik niż wygrana nie będzie nas zadowalał – zapowiada trener Dariusz Marzec. Wiślacy po pięciu wygranych z rzędu, w ostatniej kolejce ponieśli porażkę na własnym stadionie, i z pewnością będą chcieli się zrehabilitować. Zwłaszcza, że jest to spotkanie derbowe. Nawet jeżeli chodzi tu o juniorów starszych, to wciąż prestiżowe. I warto przypomnieć, że zmierzy się dwóch finalistów poprzedniej edycji CLJ.

Wszyscy pamiętają ostatnie spotkanie tych drużyn i wygraną Wisły na stadionie Cracovii 10:0. – Jest to mecz z wiadomo jakiego gatunku. Wszyscy do tego meczu podchodzą poważnie, bo to są derby. Nie wracamy jednak do przeszłości i patrzymy na to co będzie w tej chwili – uważa trener wiślaków.

Trener nie będzie mógł skorzystać z kilku kontuzjowanych zawodników, ale – jak twierdzi – jest dobrej myśli. Nasz niedzielny rywal zajmuje w tej chwili miejsce w dolnej części tabeli, ale na swoim stadionie meczu w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Jego bilans bramkowy to 6:1.

Wisła traci do lidera z Warszawa trzy punkty i jeżeli chce podtrzymać kontakt z czołówką to nie może sobie pozwolić na stratę punktów, tak jak w meczu z Polonią Warszawa. Zawodnicy i trener zdają sobie z tego sprawę, więc podobnie jak trener jesteśmy ukontentowani przed tym spotkaniem.

Przypomnijmy sobie bramki z poprzedniego starcia w finale CLJ:

Bramki z dwumeczu finału CLJ Wisła – Cracovia

A to filmik zaraz po wygranym finale i radość wiślaków:

Wisła Mistrzem Polski Juniorów – radość po meczu

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x