Zapisz się na ATM! Trening mentalny na Wiśle z psychologami sportu

23
Marzec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

akademia treningu mentalnego

Akademia Piłkarska Wisła Kraków stawia na rozwój mentalny! Od kwietnia ruszają zajęcia w ramach Akademii Treningu Mentalnego, prowadzone przez psychologów sportu z Zakładu Psychologii AWF Kraków, współpracujących od ponad dwóch lat z zawodnikami młodzieżowych drużyn Wisły.

Akademia Treningu Mentalnego daje chętnym dwie opcje zajęć: indywidualne oraz w małych (dwu- lub trzyosobowych) grupach. Praca indywidualna pozwala na skoncentrowanie się na konkretnych aspektach sportowych danego zawodnika, praca nad poszczególnymi elementami treningu mentalnego zostaje dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości. Natomiast zajęcia grupowe będą miały charakter warsztatowy i będą prowadzone w cyklu 10 spotkań nad zagadnieniami:
– Trening regulacji pobudzenia – nabywanie umiejętności radzenia sobie ze stresem i emocjami (3 spotkania)
– Trening koncentracji uwagi (2 spotkania)
– Ustalaniem skutecznych celów sportowych i budowanie właściwej motywacji (1 spotkanie)
– Skuteczny trening wyobrażeniowy (2 spotkania)
– Budowanie odpowiedniej rutyny przedmeczowej (1 spotkanie)

Praca w grupie poprzedzona będzie spotkaniem indywidualnym z rodzicami i samym dzieckiem – w celu poznania i diagnozy każdego zawodnika. Psycholog może po pierwszym spotkaniu zaproponować pracę indywidualną, jeśli w jego ocenie praca warsztatowa będzie dla danego zawodnika niewystarczająca. Udział w warsztatach daje możliwość poznania pracy z psychologiem sportu, technik i metod stosowanych w treningu mentalnym dostosowanych do odpowiedniego wieku zawodników. Zawodnicy mają możliwość współpracy i wzajemnego motywowania się.

Zgłoszenia należy wysyłać na atm@tswisla.pl.

atm

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x