Za nami konferencja „Mój Pierwszy Sezon”

10
Kwiecień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

Konferencja Mój Pierwszy Sezon

W sobotę w Hali Głównej TS Wisła Kraków odbyły się warsztaty szkoleniowe „Mój Pierwszy Sezon”. Dotyczyły one szkolenia zawodników w wieku 4-7 lat. Prelegentami byli Piotr Wijata, trener Akademii i Tomasz Kaleta, właściciel oraz założyciel Akademii Fiesta.

Konferencja Mój Pierwszy Sezon

Warsztaty były podzielone na dwa etapy: poranne zajęcia miały charakter teoretyczny, natomiast popołudniowe – praktyczny. Uczestnicy wysłuchali wykładu na temat etapów rozwoju dzieci. Prowadzący podkreślali, jak dużą rolę w zajęciach z najmłodszymi odgrywa dobra atmosfera oraz cierpliwość. – Dzieci powinny czuć się doceniane i być często chwalone – tłumaczył Wijata. – Naszym celem powinno być sprawienie, że każde z nich wychodzi z treningu zadowolone i uśmiechnięte – dodał. Kursanci poznali również słownik zwrotów trenera pracującego z przedszkolakami, czyli pochwały za obecność oraz działanie. Poruszony został również temat roli rodzica oraz komunikacji z dzieckiem. – Wspieranie dzieci rozmową przed i po zajęciaciach, to na pewno jedna z najważniejszych roli rodzica, który zaprowadza swojego dziecko na trening – mówił Wijata.

Konferencja Mój Pierwszy Sezon

Prelegenci zauważali, że ważne jest zaufanie rodzica do trenera. Z kolei w komunikacji jednym z ważniejszych aspektów jest, choćby poprzez kucnięcie lub pochylenie, zejście w trakcie rozmowy do poziomu zawodnika. Po przedstawieniu podstawowych umiejętności ruchowych i piłkarskich oraz budowie jednostki treningowej, trenerzy przeszli do zajęć praktycznych. Najpierw we własnym gronie, a następnie z udziałem Wiślackich Skrzatów. Niezbędny sprzęt do odbycia praktyki dostarczył Partner Akademii – Bownet Futbol Polska. W konferencji udział wzięło szesnastu trenerów.

Konferencja Mój Pierwszy Sezon

Konferencja Mój Pierwszy Sezon

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x