Wybierz najładniejszego gola strzelonego przez młodą Wisłę w 2016 roku!

Styczeń
2017

Kategoria Aktualności / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

3grafika_okienkac_1200

Co miesiąc wybieramy wyróżniającego się zawodnika, a teraz – po raz kolejny we współpracy z firmą KURO Detailing – przy wsparciu CFsport wspólnie wybierzemy najładniejsze trafienie w całym 2016 roku. Do nagrody nominowani zostali Grzegorz Janiczak (podwójnie), Jakub Niedbała, Karol Rak, Patryk Pischinger oraz Aleksander Buksa.

Głosować można na naszym profilu facebookowym TUTAJ za pomocą reakcji.

Nominowane bramki:
1. Aleksander Buksa (Wisła Kraków 2003)
9 IX | vs. NK Lokomotiva Zagreb (2:1) | Wiślacka Olimpiada Dzieci i Młodzieży | finał
Opis bramki: Najpierw Wisła wyrównała, a później bramkę o jakiej każdy marzy zdobył Aleksander Buksa. Uderzenie ze znacznej odległości lewonożnego zawodnika było idealne, bramkarz z Zagrzebia nie mógł nic poradzić na ten strzał. Buksa strzelił bramkę na trzy minuty przed końcem spotkania i rywale nie zdążyli już odpowiedzieć.

2. Grzegorz Janiczak (Wisła Kraków 2001)
29 V | vs. Akademia Piłkarska 21 (3:2) | Małopolska Liga Trampkarzy | 19. kolejka
Opis bramki: W doliczonym czasie gry Akademia Piłkarska 21 Kraków strzela wyrównującą bramkę. Co wtedy się dzieje? Sędzia nie kończy spotkania, a zawodnicy Akademii podprowadzają piłkę Wiśle na środek boiska. Wojciech Ruśniak wznawia grę podaniem do Grzegorza Janiczaka, który natychmiast uruchamia Dominika Wójcika. Wójcik podprowadza piłkę kilkanaście metrów i podaje do będącego na skraju pola karnego Ruśniaka. Ruśniak pilnowany przez obrońcę przetrzymuje piłkę i po chwili odgrywa do wbiegającego Janiczaka, który mając obok siebie obrońcę ryzykuje, oddaje strzał i po chwili tonie w objęciach swoich kolegów. Sędzia kończy spotkanie, Wisła wygrywa 3:2.

3. Karol Rak (Wisła Kraków 2000)
10 VIII | vs. Progres Kraków (2:0) | mecz towarzyski
Opis bramki: Wiślacy poradzili sobie z rzutem rożnym Progresu, piłkę przejął Daniel Morys, który szybko dograł do Karola Raka. Napastnik Wisły podprowadził piłkę na 30. metr od bramki i mocnym uderzeniem zaskoczył wysuniętego bramkarza.

4. Grzegorz Janiczak (Wisła Kraków 2001)
10 X | vs. Wisła Kraków 2000 (1:3) | faza finałowa Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych | 1. kolejka
Opis bramki: Na dziesięć minut do końca starsza drużyna prowadziła 2:0, ale młodsi nie odpuszczali. W 75. minucie Jan Dziadkowiec został powalony przed polem karnym, do piłki podszedł Janiczak i pewnym strzałem nad murem zdobył kontaktową bramkę.

5. Patryk Pischinger (Wisła Kraków 2002)
25 X | vs. Hertha BSC (2:2) | Turniej Czterech Narodów | 2. kolejka
Opis bramki: Hertha szybko wyrównała stan meczu po rzucie karnym i objęła prowadzenia wykorzystując bład Patryka Pischingera. Jednak obrońca odkupił winy w końcówce meczu zaskakując bramkarza z Berlina precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego ze znacznej odległości.

6. Jakub Niedbała (Wisła Kraków 2004)
1 X | vs. Cracovia (5:1) | Małopolska Liga Młodzików | 9. kolejka
Opis bramki: Wisła wyprowadziła szybką akcję, Karol Tokarczyk z pierwszej piłki dograł do Kuby Niedbały, który przyjęciem zgubił obrońcę Cracovii i mocnym strzałem przy dłuższym słupku nie dał szans bramkarzowi.