Współpraca Akademii Wisły z Zakładem Psychologii AWF Kraków

11
Luty
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

wisla_awf_krakow

Z dniem 10 lutego 2016 roku Akademia Piłkarska Wisła Kraków nawiązała współpracę z Zakładem Psychologii Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. W ramach umowy Zakład Psychologii będzie realizował wielosezonowy projekt z udziałem wychowanków Akademii. Jego patronem będzie profesor Jan Blecharz, autorytet w świecie psychologii sportu.

W zakresie współpracy pomiędzy AWF Kraków a Akademią Piłkarską Wisła Kraków do struktur Akademii na stałe dołączy troje psychologów, którzy zostaną włączeni do sztabów szkoleniowych poszczególnych drużyn Akademii. Codziennie będą do dyspozycji zawodników podczas dwugodzinnych dyżurów. Jednym z założeń projektu jest organizowanie raz w miesiącu warsztatów dla trenerów oraz rodziców, ponieważ ich relacje z dziećmi mają kolosalne znaczenie dla rozwoju młodego człowieka. Odbywać się będą również kilkunastominutowe miniszkolenia w warunkach boiskowych.

W mojej opinii jest to unikatowy projekt w skali kraju. Patronem całego projektu będzie profesor Jan Blecharz, autoryt w świecie psychologii sportu. Będziemy z profesorem konsultować wszelkie aspkety związane z rozwojem projektu. Celem badań jest wspieranie młodych organizmów oraz ich trenerów tak aby ich rozwój przebiegał w jak najbardziej harmonijny sposób. Mamy świadomość, że młodzi ludzie napotykają na swojej drodze dużo przeszkód, a my stwarzamy warunki do ułatwienia znalezienia sposobu – mówi Dyrektor Akademii, Rafał Wisłocki.

Sztab psychologów współpracujących z Akademią:

– prof. Jan Blecharz
– Małgorzata Nowak
– Aleksandra Adamiec
– Weronika Kopka

Jan Blecharz był psychologiem polskiej ekipy na Igrzyskach Olimpijskich w Albertville i Salt Lake City. Od 1998 do 30 maja 2003 roku był psychologiem polskiej kadry w skokach narciarskich. Współpracował także z parą łyżwiarzy figurowych Dorotą i Mariuszem Siudkami, Leszkiem Kuzajem, czy Renatą Mauer. W 2002 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

DSC_0080 (1) (Kopiowanie)
Aleksandra Adamiec i Weronika Kopka

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x