Wrócili! Przygotowania do wiosny rozpoczęte

04
Styczeń
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

salka_wisla4

Przerwa świąteczna za nami! Dzisiaj do treningów wróciły wszystkie grupy Akademii za wyjątkiem rocznika 2003 oraz grupy naborowej, którzy zajęcia rozpoczną w następnych dniach. Przed nami przygotowania do rundy wiosennej – jako pierwsi do rywalizacji ligowej przystąpią Juniorzy Młodsi, którzy w marcu rozpoczną Makroregionalną Ligę Juniorów Młodszych. Pozostałe drużyny zaczynają grę w kwietniu. Wcześniej czekają ich sparingi i turnieje.

O tym jak u młodych zawodników Wisły wyglądała przerwa zimowa opowiada trener Wisły 2002, Adrian Filipek: – W czasie przerwy świątecznej każdy zawodnik dostał indywidualną rozpiskę biegową oraz zestaw ćwiczeń do wykonania, dzięki czemu wracając do treningów z zespołem będzie dobrze przygotowany. Przerwa zimowa ma służyć odpoczynkowi, zwłaszcza mentalnemu, aczkolwiek nie może zostać „przespana” przez trenerów i zawodników, więc dbamy o to by nie powstawały zaległości.

Obecnie w Krakowie dominują przymrozki, więc pogoda jest sporym determinantem przebiegu treningu. – Chłopakom pogoda przeszkadzać będzie przede wszystkim przy wyjściu z szatni, potem wskakują na wysokie obroty. Poza tym kształtujemy charakter na mrozie. To też element treningu, a przy minusowych temperaturach też trzeba być piłkarzem – uważa trener Filipek.

20160104_165427

Różnice między przygotowaniami zimowymi u seniorów a młodszych zawodników wyjaśnia trener Wisły 2001, Rafał Wisłocki. – My głównie koncentrujemy się na pracy nad techniką i taktyką, a praca nad motoryką to taki dodatek, podczas gdy seniorzy skupiają się głównie na pracy nad fizycznymi aspektami treningu – tłumaczy.

Młodzi wiślacy zaczynają nie tylko treningi, ale też wracają do rywalizacji w Halowych Mistrzostwach Krakowa. Planowane są też sparingi oraz turnieje. Wracamy!

20160104_164353

20160104_164350

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x