Wracamy na zwycięską ścieżkę! – raport z gry wychowanków

29
Sierpień
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności

08282015_009

Wisła Kraków wygrała ze Śląskiem Wrocław 4:2. Kilku zawodników Wisły pokazało się z dobrej strony, a wśród nich na pewno znaleźli się nasi wychowankie. W składzie „Białej Gwiazdy” tradycyjnie spotkanie rozpoczęło trzech wychowanków. Na lewej obronie zagrał Łukasz Burliga, a parę środkowych pomocników tworzyli Krzysztof Mączyński i Alan Uryga.

08282015_006

Wisła Kraków rozegrała całkiem dobre spotkanie i swój wkład mieli w tym nasi wychowankowie. Krzysztof Mączyński nie wyrzekł się wprawdzie kilku błędów, ale na boisku zostawił po sobie jak najbardziej pozytywne wrażenie. Starał się kreować grę, dobrze wyglądał w „krakowskiej klepce” i czasem asekurował defensorów Wisły. Podawał celnie i na 46 zagrań z jego strony, 40 znalazło swojego adresata. Próbował grać niekonwencjonalnie, a jego zagrania piętą mogły się podobać. Reprezentant Polski brał również udział w większości akcji bramkowych Wisły – przy trzecim trafieniu zanotował asystę drugiego stopnia. Bardzo dobrze zagrał również Łukasz Burliga. Defensor Wisły świetnie podłączał się w akcje ofensywne i asystował przy pierwszej bramce. Szybko wymienił podanie z Donaldem Guerrierem, a następnie wystawił piłkę Brożkowi. Często blokował szarży zawodników Śląska i dobrze uzupełniał się z Haitańczykiem. Alan Uryga skupiał się bardziej na grze defensywnej i skutecznie przeszkadzał zawodnikom Śląska w konstruowaniu ich ofensywnych akcji. Trener Wisły – Kazimierz Moskal był zadowolony z gry „Białej Gwiazdy: – W pierwszej kolejności chciałem podziękować zawodnikom. Mieliśmy cięższe momenty, ale zawsze wychodziliśmy z nich zwycięsko. Dla Mączyńskiego piątek był szczególnie udanym dniem, ponieważ parę godzin przed meczem dowiedział się, że otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. – Dostałem szansę i chcę ją wykorzystać. Gra w reprezentacji Polski jest spełnieniem marzeń każdego zawodnika, po to trenujemy ciężko na treningach, żeby grać dla narodu. Ciężko mówić o oczekiwaniach. Zobaczymy na zgrupowaniu jak to się potoczy, natomiast do tej pory wykonaliśmy kawał dobrej roboty i będziemy chcieli to wykorzystać. Remis w Niemczech? Nie wybiegajmy na razie za daleko, choć każdy punkt zdobyty na tak ciężkim terenie cieszy podwójnie. Niemców nie trzeba reklamować. Jedziemy tam z nastawieniem przywiezienia dobrego rezultatu – powiedział po meczu.

Na ławce rezerwowych znaleźli się jeszcze Piotr Żemło, Michał Czekaj i Grzegorz Marszalik.

08282015_044
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 4:2 (2:1)
Paweł Brożek 29′, 87′, Rafał Boguski 45′, Donald Guerrier 58′
Wisła Kraków: Radosław Cierzniak – Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Łukasz Burliga – Alan Uryga, Krzysztof Mączyński – Rafał Boguski (84’ Tomasz Cywka), Maciej Jankowski (77’ Denis Popovič), Donald Guerrier – Paweł Brożek (90’ Rafael Crivellaro).

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x