Wolanka Wola Filipowska Klubem Partnerskim Białej Gwiazdy

20
Luty
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

BAZ190218-3896

Podczas poniedziałkowego meczu Wisły Kraków ze Śląskiem Wrocław doszło do podpisania kolejnej umowy partnerskiej w zakresie szkolenia młodzieży. Klubem Partnerskim Białej Gwiazdy została Wolanka Wola Filipowska.

Wesprzyj Akademię 1% podatku!

Klub położony na terenie gminy Krzeszowice założony został w 1951 roku, natomiast prace z młodzieżą rozpoczęto w 2008 roku, kiedy to trener Tomasz Ryba stworzył zespół juniorów. Zintensyfikowane działania w kierunku rozwoju najmłodszych miały miejsce w 2015 roku. Zostały wtedy zorganizowane pierwsze nabory do grup młodszych – trampkarz i młodzik, a bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również treningi najmłodszych. Nie umknęło to uwadze Akademii Wisły, która po dwóch latach postanowiła uruchomić w Woli Filipowskiej projekt Wiślackie Skrzaty, w którym udział wzięło 40 chłopców i dziewczynek w wieku przedszkolnym. Obecnie w strukturach młodzieżowych Wolanki jest 5 grup w czterech kategoriach wiekowych: skrzat, żak, orlik oraz trampkarz.

BAZ190218-3882

Regularnie najzdolniejsi zawodnicy Wolanki uczestniczą w barwach Wisły Kraków w różnych meczach oraz turniejach. Umowa partnerska z Wisłą pozwoli zacieśnić współpracę poprzez możliwości, która ta umowa gwarantuje. Jeden punktów był już realizowany w poniedziałek, gdy zawodnicy Wolanki uczestniczyli w obsłudze meczowej poprzez podawanie piłek piłkarzom.

Wcześniej do grona Klubów Partnerskich Wisły Kraków dołączyli Juventa Starachowice, Unia Oświęcim, AP Wisła Czarny Dunajec, Akademia Piłkarska Progress Andrychów, Futbol Brzączowice, Orbita Bukowno, Szkoła Futbolu Staniątki, Akademia Piłkarska Bonito, Polonia Przemyśl i Unia Tarnów.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x