Wojciech Włodarczyk specjalistą ds. odżywiania i suplementacji w Akademii

07
Marzec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

wojciech_wlodarczyk03

W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój zawodników Akademia Piłkarska Wisła Kraków postanowiła nawiązać współpracę z Wojciechem Włodarczykiem, uznanym specjalistą ds. odżywiania i suplementacji. Włodarczyk współpracował już między innymi z Bartoszem Kapustką, Denissem Rakelsem czy wychowankiem Białej Gwiazdy Sebastianem Janikiem.

Nasi zawodnicy wciąż jeszcze muszą otrzymywać regularnie informacje na temat tego jak prawidłowo powinni odżywiac się sportowcy. Wiadomo, że starają się to robić, ale ciągle wszyscy się uczymy, więc z pewnością obecność fachowca, który współpracował z wieloma sportowcami pomoże nam w realizacji tych planów. I myślę, że nasi zawodnicy będą jeszcze lepiej wyedukowani w tym aspekcie – mówi Rafał Wisłocki, dyrektor Akademii.

Dla Wojciecha Włodarczyka praca z młodzieżą nie będzie żadną nowością, ponieważ od początku aktywnego działania w branży ma on kontakt z młodymi klientami. – Najmłodszym klientem było jeszcze nienarodzone dziecko, ponieważ prowadziłem kobiety w ciąży. Różnica pomiędzy odżywianiem dorosłych a dzieci jest następująca: dzieci nawet z podwyższoną wagą nie wolno odchudzać gdyż okres wzrostu i rozwoju jest najważniejszym etapem u człowieka! Wprowadzanie diet niskokalorycznych hamuje rozwój i niesie za sobą duże ryzyko. Dzieci trzeba uświadamiać, edukować i dożywiać a uregulowanie wagi jest efektem ubocznym zmian nawyków żywieniowych – mówi Wojciech Włodarczyk.

Na czym Włodarczyk skupi się w pierwszych tygodniach pracy? – Moim celem i zadaniem na początek jest poznanie wszystkich zawodników Wisły oraz wytłumaczenie podstaw żywienia w sporcie. Będą wykonywane wstępne pomiary, które wprowadzimy cyklicznie. Plany naszego działania ustalamy na bieżąco z kadrą trenerską, która wykazuje w ten projekt duże zaangażowanie na czele z dyrektorem Akademii Rafałem Wisłockim. Mamy wizję, jak ma to wyglądać a ja już krok po kroku będę realizował swój program – tłumaczy specjalista ds. odżywiania i sumplementacji. W realizacji tych celów mają pomóc dyżury prowadzone przez Włodarczyka oraz regularne warsztaty żywieniowe dla zawodników oraz ich rodziców.

Naszego nowego specjalistę można znaleźć również w Internecie pod adresem www.wybawcaformy.pl.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x