Wisłocki dla ŁNP: „Wspólnie tworzymy krąg zamknięty wokół zawodnika”

28
Grudzień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

IMG_8797-Kopiowanie

Bardzo ciekawego wywiadu, odnoszącego się do raportu Blue Media pt. „Pozaszkolna edukacja sportowa dzieci”, na łamach Łączy Nas Piłka odniósł się Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii. W rozmowie z Michałem Zachodnym opowiada o wychowaniu piłkarzy i relacjach z rodzicami, na przykładzie wiślackiej akademii.

Część rozmowy na akademiawisly.pl, całość TUTAJ.

Dziennikarz ŁNP odniósł się między innymi do banerów, które w poprzednim sezonie stanęły przed boiskach treningowyych Akademii, przypominającymi, że tutaj nie rozgrywa się finał Ligi Mistrzów, a trenerzy i sędziowie to też ludzie.

Do tego współpracujemy z Zakładem Psychologii krakowskiej AWF, w sztabie akademii mamy pięć pań psycholog, dwie z nich pracują w pełnym wymiarze godzinowym. Każda z pań ma po dwa, trzy roczniki. Jesteśmy świeżo po warsztatach z rodzicami, którego tematem było to czego oczekujemy od rodziców młodych piłkarzy – mówi Wisłocki. – dodaje.

(…)

Bo im bardziej przejrzyście i konkretnie jest „firma” zarządzana, tym większe zaufanie jest wobec jej pracowników, trenerów?
Dokładnie. Najwięcej pozytywnych opinii słyszę od osób, które są blisko akademii od wielu lat i widziały, ile udało nam się zmienić. Odwiedził nas niedawno Paweł Stolarski, wychowanek Wisły, jego brat jest trenerem w drużynie U-15… Paweł przyznał, że jest pozytywnie zaskoczony, ile osób pracuje w akademii, jakie stwarzamy warunki, że są eksperci od żywienia, motoryki, psychologii, pozycji.

Co byś poradził trenerom, którzy nie pracują w tak dużej akademii jak ta Wisły Kraków, właśnie w kwestii podnoszenia świadomości o ich roli, o szacunku do tego, co robią?
– (…) Widzę, że rozmawiając z rodzicami naszym największym atutem jest posiadana wiedza, że oni będą czuli, iż dzieci są we właściwych rękach. (…) Jako Wisła mamy też inne wyzwania: rywalizujemy na innym poziomie i z innymi wielkimi akademiami. Wszystko zaczyna się i kończy na pieniądzach, choć my najbardziej liczymy na czynnik ludzki, robiąc wszystko, by wykorzystać go jak najbardziej.

Część rozmowy na akademiawisly.pl, całość TUTAJ.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x