Wiślacy przebadani przez AWF Katowice

18
Listopad
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

dsc_0513-kopiowanie

Trzeci tydzień listopada upłynął nam pod znakiem testów przeprowadzanych przez fizjologów Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Na wartych miliony maszynach od poniedziałku do piątku szczegółowe badania przechodzili zawodnicy z roczników 2003, 2002, 2001 i 2000.

Badania pozwolą trenerom stworzyć bazę na podstawie której będą pracowali w najbliższych miesiącach. Zawodnicy też na tym skorzystają, dzięki temu, że te same testy przechodzili już rok temu będą mieli idealny pogląd na postępy jakich w tym czasie dokonali. Jaką informację dają katowickie pomiary? Przede wszystkim pozwalają na ocenę potencjału motorycznego na który składają się: szybkość oraz zwrotność, podatność na kontuzje, stabilizacja poszczególnych segmentów ciała, moc kończyn dolnych w przysiadzie oraz jednonóż, siła maksymalna oraz proporcja miedzy prostownikami i zginaczami obu kończy dolnych, siła skocznościowa i szybka na specjalnej platformie, koordynacja oraz równowaga na platformie równoważnej w warunkach statyki i dynamiki. Badania zwieńczył test wytrzymałościowy – ciągły bieg do oporu ze wzrastającą prędkością. Najlepsze wyniki badanych były na poziomie piłkarzy ekstraklasy.

dsc_0515-kopiowanie

Dla większości naszych zawodników były to drugie już badania. Porównanie z poprzedniemi wynikami da klarowny obraz rozwoju wiślaków. – Wszystko tutaj jest dokładnie pokazane na maszynach, które przebadały naszych zawodników i nie ma możliwości na błąd. Możemy z pewnością stwierdzić, że takie badania dokonują nieliczne akademie w Polsce – mówi Jakub Sage, trener przygotowania motorycznego. – Analiza wyników przed nami, ale przeglądając je na bieżąco widać pewne zależności oraz to, że większość poczyniła postęp. Są pewne prawidłowości jak to, że nagły wzrost pogorszy wyniki, ale wszystko kontrolujemy. Dzięki tym testom stworzymy bazę, którą zawodnicy, ale też trenerzy będą mogli w przyszłości wykorzystać. Będziemy mieli wiedzę co u którego zawodnika poprawić w treningu – podsumowuje.

dsc_0309-kopiowanie

dsc_0382-kopiowanie

dsc_0476-kopiowanie

dsc_0387-kopiowanie

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x