Wiślacy powalczą o Mistrzostwo Polski

24
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13 / U-15 / U-16

miniEURO

Dla kilkunastu zawodników Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków będzie to bardzo długi sezon. Mimo, że pokończyły się już wszystkie wojewódzkie rozgrywki ligowe, to czekają nas jeszcze Mistrzostwa Polski w kilku kategoriach wiekowych. Małopolska powalczy o triumf w trzech rocznikach: 2000, 2001 oraz 2003. Powołanych zostało 15 zawodników Wisły.

Pierwsi do rywalizacji staną zawodnicy z rocznika 2001. Rozgrywki o Puchar im. Kazimierza Górskiego odbędą się na terytorium Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, a uściślając: w czterech miejscach, na obiektach w Żerkowie, Pleszewie, Koźminie Wlkp i Jarocinie. Powołania od trenerów Dariusza Iwanowskiego i Krystiana Pacia otrzymali czterej zawodnicy Akademii: Klaudiusz Kaczkowski, Michał Cienkosz, Grzegorz Janiczak oraz Damian Korczyk. W eliminacjach Małopolska zajęła pierwsze miejsce z dziewięcioma punktami, drugie Podkarpacie miało taki sami dorobek punktowy. W Wielkopolsce nasi zawodnicy zmierzą się z Podlasiem, Podkarpaciem, Dolnośląskiem, Pomorzem, Śląskiem, Mazowszem oraz z gospodarzami. Pierwszy mecz już dzisiaj. Finał 30 czerwca.

Turniej o Puchar im. Leszka Jezierskiego rocznika 2003 zaplanowano na dni 27-29 czerwca w Wieliczce. Rywalami Małopolski będą reprezentacje Mazowsza, Śląska i Pomorza. Będzie to, jako jedyny z tych trzech turniejów, rozgrywany systemem każdy z każdym. Trenerem kadry jest Mateusz Stolarski, a powołania na Mistrzostwa otrzymali Aleksander Buksa, Patryk Fundament, Bartosz Pietruszka, Filip Leśniak, Arkadiusz Krysik oraz Jakub Lorek. Przez rozgrywki makroregionalne zawodnicy z Małopolski przeszli jak burza, osiągając komplet zwycięstw i nie tracąc żadnej bramki w sześciu meczach. W poniedziałek naszych zawodników czeka mecz z Pomorzem, we wtorek ze Śląskiem, a na koniec turnieju środowe starcie z Mazowszem.

Najpóźniej, bo na początku lipca w Dzierżonowie, rozpocznie się turniej o Puchar im. Kazimierza Deyny. Od 1 do 7 lipca wystąpi w nim rocznik 2000. Barwy Małopolskiego Związku Piłki Nożnej będzie reprezentować pięciu zawodników Białej Gwiazdy. Są nimi: Kacper Laskoś, Mateusz Wyjadłowski, Adrian Kudelski, Patryk Plewka oraz Jakub Żółkoś. W rozgrywkach makroregionalnych zawodnicy trenerów Łukasza Szewczyka oraz Marcina Pasionka stracili tylko dwa punkty i awansowali z pierwszego miejsca w tabeli. W fazie grupowej rywalami Małopolski będa Warmińsko-Mazurskie, Wielkopolska oraz Śląsk. Rok temu Małopolska w turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego zajęła trzecie miejsce.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x