Wiślackie Skrzaty w Woli Filipowskiej!

15
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-7

akademia_skrzaty_wolanka_

Miło nam poinformować, że Wiślackie Skrzaty wkraczają do kolejnego klubu! Od teraz zajęcia dla najmłodszych prowadzone będą w LKS Wolanka Wola Filipowska.

Galeria: Wiślackie Skrzaty w Wolance

W środowe popołudnie odbyły się pierwsze zajęcia, które poprowadzili koordynator Wiślackich Skrzatów, Piotr Wijata oraz Bartłomiej Święszek, trener Wolanki. W zajęciach, z podziałem na dwie grupy, udział wzięły dzieci z roczników 2012-2009. I z bliska przyglądał się im burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk, który nie ukrywał zadowolenia z tej współpracy. – Jesteśmy po to, żeby dzieci zachęcić do piłki i później wam je przekazać – mówił. Burmistrz objął honorowy patronat nad projektem.

W Woli Filipowskiej obecni byli też Rafał Wisłocki i prezes Wolanki, Mariusz Godyń. – Chcielibyśmy ten nasz projekt rozwijać w klubach, w których pracują tacy ludzie jak właśnie Bartek Święszek, który od początku mocno zaangażował się w rozmowy na ten temat. Jesteśmy pewni, że te zajęcia tutaj będą prowadzone w taki sposób, że dzieci z przyjemnością będą przychodziły, a my również możemy zapewnić, że będziemy zaangażowani w ten projekt – przekonywał dyrektor Akademii, po czym odpowiedział na pytania zainteresowanych projektem rodziców.

Wiślackie Skrzaty w Woli Filipowskiej

W ramach współpracy zajęcia będą prowadzone według programu realizowanego przez trenerów Akademii. Kluby będą organizowały wspólne turnieje, trenerzy z Wolanki będą mieli do wiedzy trenerów Akademii poprzez staże, szkolenia oraz konferencje, a wyróżniający się zawodnicy klubu z okolic Krzeszowic będą zapraszani na treningi do Krakowa. Akademia będzie również organizowała wyjazdy dzieci na mecze pierwszej drużyny Wisły Kraków.

LKS Wolanka Wola Filipowska, to klub założony w 1951 roku, obecnie występujący w chrzanowskiej A-klasie, skupiający się głównie na szkoleniu dzieci w wieku przedszkolnym.

Wiślackie Skrzaty to projekt realizowany przez Akademię od września 2014 roku. Ich głównym celem jest propagowanie sportowego oraz zdrowego trybu życia wśród najmłodszych. Zajęcia oparte są na ciekawych zabawach i grach ruchowych, rozwijających równowagę, motorykę oraz umiejętności piłkarskie. Forma zajęć to opowieści o różnej tematyce, pozwalające dzieciom rozwijać się na wielu płaszczyznach. Wzrastające z każdym miesiącem zainteresowanie spowodowało, że na początku 2016 roku wystartował projekt Przedszkole z Białą Gwiazdą.

Wiślackie Skrzaty w Woli Filipowskiej

Wiślackie Skrzaty w Woli Filipowskiej

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x