Wiślackie Skrzaty w Przeworsku

30
Marzec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

tło współpraca

Dzięki współpracy Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków oraz Centrum Szkolenia Sportowego Dzieci i Młodzieży „Orzełek” w Przeworsku startuje kolejny projekt. Od kwietnia 2016 roku w Przeworsku rozpoczną się zajęcia Wiślackich Skrzatów prowadzone przez trenerów klubu Orzełek.

Liczymy na to, iż współpraca przyniesie same korzyści dla wszystkich uczestników projektu. Wiślackie Skrzaty to bardzo dobra dodatkowa oferta, jaką wprowadzamy w Orzełku, która zwiększy liczbę zainteresowanych grą w piłkę nożną. Będzie to miało w przyszłości przede wszystkim pozytywne efekty dla zdrowia dzieci – mówi Tomasz Syk, Prezes Stowarzyszenia Centrum Szkolenia Sportowego Dzieci i Młodzieży „Orzełek” w Przeworsku.

Po pierwszym naborze chętnych w roczniku 2010 i 2011 mamy blisko 40 dzieci, co w Przeworsku jest sukcesem. Rodzice systematycznie zgłaszają dzieci do młodszych roczników. Mam nadzieję, że współpraca będzie się rozwijać, rozpoczynamy od bardzo ważnej kwestii, jaką jest przekazanie przez trenerów Akademii planów zajęć abyśmy mogli zaoferować podobne zajęcia dzieciom w Przeworsku. W trakcie trwania projektu będziemy zabiegać o pomoc w zorganizowaniu spotkania z piłkarzami Wisły Kraków S.A., wyjazdy na mecze ekstraklasy, udział w turniejach, które organizuje Akademia i inne działania po to, aby dzieci miały wspaniałą przygodę, której głównym elementem będzie Wisła Kraków. Kto wie może w przyszłości któryś z zawodników Orzełka trafi do Krakowa, a mamy zdolne dzieci, o czym systematycznie się przekonujemy gdyż kilku naszych zawodników już rozgrywa mecze w drużynach młodzieżowych klubów ekstraklasowych – podsumowuje Prezes Orzełka.

Stowarzyszenie Centrum Szkolenia Sportowego Dzieci i Młodzieży „Orzełek” w Przeworsku powstało w czerwcu 2008 roku i obecnie szkoli dzieci do 13. roku życia, a od kwietnia będzie prowadzić zajęcia również dla przedszkolaków. W ramach współpracy Skrzaty Orzełka będą trenowali w koszulkach z Białą Gwiazdą, a umowa określa, że zajęcia będą realizowane według programu, który obowiązuje podczas cotygodniowych sobotnich zajęć przy ul. Reymonta 22. Wiślackie Skrzaty w Przeworsku będą prowadzone przez trenerów Orzełka, którzy 9 kwietnia wezmą udział w warsztatach szkoleniowych „Mój pierwszy sezon” organizowanych przez Akademię.

Poprzez współpracę z Orzełkiem chcemy wspierać rozwój piłki na Podkarpaciu – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii. – Liczymy, że nasza inicjatywa spotka się z ciepłym przyjęciem i wkrótce Biała Gwiazda zagości na wielu koszulkach i w sercach młodych adeptów piłki nożnej tego województwa. Sześciu trenerów Orzełka potwierdziło swoją obecność na kwietniowej konferencji i to tylko utwierdza nas w przekonaniu, że ta współpraca będzie udana.

11082015_014

Wiślackie Skrzaty to projekt realizowany przez Akademię od września 2014 roku. Ich głównym celem jest propagowanie sportowego oraz zdrowego trybu życia wśród najmłodszych. Zajęcia oparte są na ciekawych zabawach i grach ruchowych, rozwijających równowagę, motorykę oraz umiejętności piłkarskie. Forma zajęć to opowieści o różnej tematyce, pozwalające dzieciom rozwijać się na wielu płaszczyznach. Wzrastające z każdym miesiącem zainteresowanie spowodowało, że cztery miesiące temu wystartował projekt Przedszkole z Białą Gwiazdą.

Rozwój naszego wspólnego projektu w Przeworsku możecie śledzić na oficjalnej stronie Orzełka: www.orzelekprzeworsk.pl.

orzełek przeworsk spar
Orzełek Przeworsk podczas turnieju SPAR Biała Gwiazda CUP U-10

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x