Wiślackie Skrzaty również w Łańcucie

08
Wrzesień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

skrzaty_lancut_paszport

MKP Junior Łańcut jako drugi klub na Podkarpaciu, po Orzełku Przeworsk, będzie realizował projekt Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, Wiślackie Skrzaty. Początkiem współpracy będzie niedzielny turniej w Łańcucie dla roczników 2006 i 2007, współorganizowany przez Akademię i MKP Junior.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Piłki Nożnej Powiatu Łańcuckiego – Młodzieżowy Klub Piłkarski Junior Łańcut to szkółka piłkarska, która została stworzona dla młodych miłośników piłki nożnej. Klub istnieje od września 2012 roku i działa na zasadzie Stowarzyszenia Kultury Fizycznej. W dniu 24 września tego roku został Klubem Sportowym.

Jest to dla nas duże wyróżnienie oraz zachęta do dalszej pracy z dziećmi z miasta i powiatu łańcuckiego, którą wykonujemy już od 4 lat. W zeszłym roku nasz klub wystartował z własnym projektem „Piłkarskie Przedszkole Juniora”, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W szkoleniu uczestniczyło ponad 20 dzieci w wieku przedszkolnym. Teraz będziemy mogli wzbogacić tę ofertę o projekt realizowany od 2014 roku przez trenerów Wisły – mówi trener koordynator MKP Junior Łańcut Grzegorz Barabasz.

Głównym celem Wiślackich Skrzatów jest propagowanie sportowego oraz zdrowego trybu życia wśród przedszkolaków. Zajęcia oparte są na ciekawych zabawach i grach ruchowych, rozwijających równowagę, motorykę oraz umiejętności piłkarskie. Forma zajęć to opowieści o różnej tematyce, pozwalające dzieciom rozwijać się na wielu płaszczyznach.

W ramach umowy przedszkolaki z Łańcuta będą trenować w strojach z Białą Gwiazdą, a klub będzie brał udział w wiślackich turniejach oraz wydarzeniach typu mecz pierwszej drużyny.

Małgorzata Strzępka-Barabasz, prezes klubu: – Mamy nadzieję, że tak wzbogacona oferta naszego klubu sprawi, że więcej dzieci zainteresuje się aktywnością ruchową, co przełoży się na stan zdrowia naszych maluchów a w przyszłości wpłynie na podniesienie poziomu nie tylko łańcuckiej piłki nożnej. Jesteśmy młodym klubem i ciągle szukamy sposobów na uatrakcyjnienie naszych zajęć i pragniemy uczyć się od lepszych a do takiego grona niewątpliwie możemy zaliczyć Wisłę Kraków – jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów w kraju.

W dalszym ciągu chcemy rozwijać piłkę młodzieżową na Podkarpaciu. Oby wkrótce Biała Gwiazda zagościła na wielu koszulkach i w sercach młodych adeptów piłki nożnej tego województwa – podsumowuje Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x