Wiślacki akcent na European Minifootball Federation Euro

21
Sierpień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

12094747_1032824590101312_4109756183298268704_o

Emocje na arenie międzynarodowej nie skończą się w niedzielę wraz z Igrzyskami Olimpijskimi w Rio! W dniach 21-27 sierpnia na Węgrzech odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej sześcioosobowej (European Minifootball Federation Euro) z udziałem reprezentacji Polski. Będziemy w nich mieli wiślacki akcent. W sztabie szkoleniowym kadry po raz kolejny znalazła się Agnieszka Cyran, na co dzień fizjoterapeuta Akademii.

Dla pani Agnieszki będzie to drugi wyjazd z kadrą na EMF Euro. Rok temu Polacy, po zajęciu drugiego miejsca w grupie i wyeliminowaniu Austrii w 1/8 finału, odpadli w ćwierćfinale z Bośnią i Hercegowiną. Jak to się stało, że w ogóle Cyran trafiła do kadry? – Znalazłam ogłoszenie i pomyślałam, że warto będzie wzbogacić się o kolejne doświadczenie, zostałam wybrana, pojechałam na dwutygodniowe zgrupowanie, a potem już na mistrzostwa do Chorwacji – tłumaczy. W sztabie Cyran odpowiadać będzie za opiekę nad zdrowiem zawodników. – Standardowa praca, jak w klubie. Przygotowanie zawodników do meczu, dbanie o ich zdrowie w trakcie oraz po spotkaniu – mówi.

Pomimo tego, że jest to piłka amatorska rozgrywki cieszą się sporą popularnością. W Polsce coraz więcej osób gra w Lidze Nike Playarena, zresztą z tych rozgrywek powoływani są reprezentanci, a poprzednim Mistrzostwom towarzyszyło naprawdę spore zainteresowanie. Losy kadry śledziło sporo osób, również dzięki temu, że były one transmitowane w telewizji publicznej, a cały czas przy reprezentacji byli dziennikarze. – Mecze przy sztucznym oświetleniu, hymn i wspaniali polscy kibice, których nie brakowało. Wszystko to tworzyło atmosferę – wspomina fizjoterapeuta. Już wkrótce Polacy zmierzą się z Estonią, Rosją i Włochami. W tym roku również wszystkie mecze transmitowane będą w TVP Sport. Będziemy trzymać kciuki!

Plan meczów Polaków w fazie grupowej:
Polska – Estonia, poniedziałek, 17:00
Polska – Włochy, wtorek, 11:00
Polska – Rosja, środa, 17:00

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x