Wiślacka Olimpiada: Wisła w finale z Lokomotivą

Wrzesień
2016

Kategoria Aktualności / U-14

14310452_1259161344124407_5376485279373154225_o

Jesteśmy coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć w piłkarskiej Wiślackiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży. W czwartek drużyny dokończyły rozgrywki grupowe oraz rozegrały pierwsze spotkania pucharowe.

Od zwycięstwa Wisły Kraków nad Unią Tarnów 1:0 zaczął się czwartkowy dzień przy Reymonta 22. Wiślacy długo nie mogli przełamać impasu i pokonać bramkarza tarnowian, aż w końcu z rzutu rożnego dograł Jakub Lorek, najpierw w zamieszaniu jeden z wiślaków uderzył na bramkę, ale piłka został wybita z linii bramkowej. Do piłki dopadł Patryk Fundament i umieścił piłkę idealnie między głową interweniującego obrońcy Unii a poprzeczką. Tuż przed końcem tarnowianie oddali groźny strzał sprzed szesnastki, ale z dobrej strony pokazał się Patryk Zapała, parując strzał na rzut rożny. Ostatecznie Wisła wygrała i zapewniła sobie grę w półfinale.

Czekała na przeciwnika, a wyłonić go miały dwa kolejne spotkania. Najpierw NK Lokomotiva w drugiej połowie rozprawiła się z MFK Rużemberok, wygrywając 4:1, choć do przerwy prowadzili Słowacy. Hattrickiem w tym meczu popisał się Patrick Vranjesevic. Na bezpośredni awans do półfinału liczyli zawodnicy Unii Tarnów, ale w ostatnim meczu musieliby wysoko ograć Karpaty Lwów. Stało się jednak odwrotnie, głównie za sprawą nazwiska Fedor Oleg strzelił dwie bramki, Artur jedną, a czwarte trafienie dołożył Marko Podolyak. Ukraińcy wygrali 4:0 i to oni mieli zmierzyć się z Wisłą.

Najpierw jednak byliśmy świadkami dogrywki pomiędzy tarnowską Unią, a słowackim Rużemberokiem. Zwycięzca tego pojedynku grał w półfinale z NK Lokomotiva, a przegrany kończył udział w turnieju. Lepsi w tym starciu, i to zdecydowanie, okazali się zawodnicy ze Słowacji, którzy powtórzyli wyczyn Karpat i to oni awansowali do półfinału. W pierwszym z nich Wisła grała z drużyną ze Lwowa. Dość długo utrzymywał się bezbramkowy remis, choć dobrą okazję miał m.in. Krystian Kuchnia, który z woleja uderzył w poprzeczkę. Gole dla Białej Gwiazdy padały w drugiej połowie. Najpierw Mateusz Kulma przymierzył ze znacznej odległości z rzutu wolnego, a później Aleksander Buksa wykorzystał błąd bramkarza i z ostrego kąta zapakował piłkę do pustej bramki. Wiślacy czekali na finałowego rywala.

W drugim półfinałowym starciu NK Lokomotiva tylko potwierdziła, że jest świetnie przygotowaną do tego turnieju drużyną. Kolejne dwie bramki dołożył Vranjesevic doganiając tym samym w klasyfikacji strzelców kolegę z zespołu, Roko Simicia. Ostatecznie Chorwaci wygrali i w sobotę o 10:00 zagrają o 1. miejsce z krakowską Wisłą. Zawodnicy z Zagrzebia na razie pewnie sobie radzą, ale to właśnie z naszą drużyną mieli najwięcej problemów. Jutro dzień wolny i zwiedzanie Krakowie, a w sobotę rewanż o 10:00. Wcześniej, bo o 9:00, o najniższy stopień na podium zmierzą się Karpaty Lwów i MFK Rużemberok.

Wyniki I dnia Wiślackiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży:
Wisła Kraków – MFK Rużemberok 2:1 (Jan Rolski 2 – Oskar Olos)
NK Lokomotiva Zagrzeb – Karpaty Lwów 3:1 (Roko Simić 2, Marko Marić – Milan Mykhalchuk)
Unia Tarnów – MFK Rużemberok 0:0
Wisła Kraków – NK Lokomotiva Zagrzeb 0:1 (Roko Simić)
Karpaty Lwów – MFK Rużemberok 1:0 (Maksym Mykhalchuk)
NK Lokomotiva Zagrzeb – Unia Tarnów 4:0 (Roko Simić 2, Patrik Ferat, Patrik Vranjesević)
Wisła Kraków – Karpaty Lwów 0:0

Wyniki II dnia Wiślackiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży:
Wisła Kraków – Unia Tarnów 1:0 (Patryk Fundament)
NK Lokomotiva Zagrzeb – MFK Ružomberok 4:1 (Patrick Vranjesevic 3, Luka Islić – Jakub Rakyta)
Karpaty Lwów – Unia 4:0 (Oleg Fedor 2, Artur Fedor, Marko Podolyak)

Unia Tarnów – MFK Ružomberok 0:4
Wisła Kraków – Karpaty Lwów 2:0 (Mateusz Kulma, Aleksander Buksa)
NK Lokomotiva Zagrzeb – MFK Ružomberok 4:0 (Patrick Vranjesevic, Fran Vujnović, Roko Brajković)