Wisła U-19 Halowym Mistrzem Małopolski!

01
Marzec
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

Andrzej Godny (sportowetempo.pl)

Wisła Kraków wygrała Halowe Mistrzostwa Małopolski! Podopieczni Dariusza Marca okazali się najlepsi w niedzielnej rywalizacji. W finale Biała Gwiazda była lepsza od Hutnika Nowa Huta.

Bardzo dobrze miesiąc rozpoczęli juniorzy starsi Wisły, którzy już za tydzień wracają do gry w Centralnej Lidze Juniorów. Rozgrywane w Skotnikach Halowe Mistrzostwa Małopolski zaczęli od remisu, ale później pewnie wygrali trzy kolejne spotkania i zatriumfowali w całych rozgrywkach. W finale wiślacy pokonali Hutnik Nowa Huta 3:0. Był to rewanż za porażkę w ostatniej kolejce Halowych Mistrzostw Krakowa. – Pierwszy mecz to był taki falstart, ale złożyło się na to też to, że mieliśmy grać godzinę później, a tu nagle pięć minut przed poproszono nas, żebyśmy zagrali wcześniej. I nawet, powiem szczerze, nie było odprawy przedmeczowej, zagraliśmy z marszu, ale to nie usprawiedliwia chłopaków, bo powinni wygrać to spotkanie. Później z meczu na mecz prezentowaliśmy się coraz lepiej, a mecz finałowy pokazał naszą mądrą grę i tylko mogę pogratulować chłopakom. Zrobili to, po co przyjechali – podsumował niedzielny występ trener Dariusz Marzec.

Wyniki fazy grupowej:
Wisła – Zalesianka Zalesie Górne 1:1 (Grzegorz Marszalik)
Wisła – Jadowniczanka Jadowniki 6:1 (Jakub Janur, Przemysław Porębski, Adrian Wójcik, Adrian Ryś, Arkadiusz Chlebowski dwie)
Wisła – Astra Spytkowice 7:0 (Jakub Mordec, Porębski trzy, Wójcik, Marszalik, Janur)
Finał:
Wisła – Hutnika Nowa Huta 3:0 (Grzegorz Kociołek, Chlebowski, Marszalik)

Wisła: Kais Al-Ani, Mateusz Wieczorek – Jakub Janur, Arkadiusz Chlebowski, Jakub Mordec, Przemysław Porębski, Grzegorz Marszalik, Adrian Wójcik, Adrian Ryś, Mikołaj Tracz, Kamil Szlachta, Konrad Handzlik, Grzegorz Kociołek

Nagrodami indywidualnymi zostali wyróżnieni nasi zawodnicy: Przemysław Porębski został królem strzelców, Mateusz Wieczorek najlepszym bramkarzem, a Grzegorz Marszalik najlepszym zawodnikiem Wisły.

Foto: Andrzej Godny (sportowetempo.pl)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x