Wisła U-16 wygrywa turniej w Katowicach!

21
Grudzień
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

JM

W dniach 18-20 grudnia w Katowicach odbył się mocno obsadzony turniej U-16 „Sport, Zdrowie, Zabawa”. W rozgrywkach brało udział 16 zespołów z całej Polski, podopieczni Pawła Regulskiego okazali się najlepsi i wrócili do Krakowa z pierwszym miejscem, pokonując w finale po karnych Jagiellonię Białystok.

Wisła znalazła się w grupie C z Koroną Kielce, SMS-em Łódź oraz Gwarkiem Zabrze. Po dwóch zwycięstwach oraz remisie z kielczanami Biała Gwiazda zajęła pierwsze miejsce i awansowała do rozgrywek niedzielnych. Następny dzień zaczęła od porażki z Jagiellonią Białystok, ale później okazałe zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin przesądziło o awansie do półfinału, w którym ich rywalem był Rozwój Katowice. Po zaciętym boju wiślacy wygrali 3:2 i w finale mieli okazję zrewanżować się Jagiellonii. Po szybko strzelonej bramce przez Mateusza Wyjadłowskiego Wisłą długo prowadziła, jednak na chwilę przed końcem białostoczanie wyrównali i o zwycięstwie zadecydować musiały rzuty karne. W nich lepsi okazali się podopieczni trenera Regulskiego wygrywając 3:1.

Taki turniej halowy można traktować jako element rywalizacji dodatkowej. Jestem zadowolony, gdyż chłopcy zagrali na swoim poziomie i wygrali turniej, warunki organizacyjne były wzorowe. Gra na hali jest specyficzna, tutaj wychodzą wszystkie walory techniczne, jest mało przestrzeni, blisko podchodzi przeciwnik, jeśli ktoś ma problem z decyzyjnością w grze oraz z opanowaniem piłki to ma to konsekwencje w wyniku – powiedział po turnieju trener Paweł Regulski.

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Kacper Loranc, Patryk Pawela, Dawid Pasternak, Kacper Pandyra, Kacper Laskoś, Adrian Kudelski, Jakub Żółkoś, Kacper Stefańczyk, Karol Rak, Filip Handzlik, Hubert Sobolewski, Mateusz Wyjadłowski, Filip Paryła

Wyniki Wisły U-16:
Wisła Kraków – Korona Kielce 3:3 (Jakub Janik, Hubert Sobolewski, Karol Rak)
Wisła Kraków – SMS Łódź 4:1 (Filip Paryła, Filip Handzlik, Mateusz Wyjadłowski dwie)
Wisła Kraków – Gwarek Zabrze 4:2 (Karol Rak dwie, Hubert Sobolewski dwie)
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 0:1
Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 5:1 (Mateusz Wyjadłowski dwie, Jakub Janik, Hubert Sobolewski dwie)
Wisła Kraków – Rozwój Katowice 3:2 (Hubert Sobolewski dwie, Mateusz Wyjadłowski)
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 1:1 (3:1) (Mateusz Wyjadłowski)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x