Wisła U-11 wyjeżdża na turniej do Lwowa

16
Kwiecień
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-11

Foto_2004_www

Już w czwartek zawodnicy z rocznika 2004 wybierają się za naszą wschodnią granicę na Międzynarodowy Turniej o Puchar Karpat. Rywalami podopiecznych Patryka Jałochy będą między innymi gospodarze Karpaty Lwów oraz Dynamo Kijów.Jedziemy tam zbierać doświadczenie, poprawiać swoją grę jako drużyna i rozwijać umiejętności indywidualne. Taki turniej to dodatkowa motywacja dla chłopaków, oni już tym żyją od kilku dni. Będzie to dla nich nowe doświadczenie i wymagający rywale – powiedział nam przed wyjazdem trener Wisły Patryk Jałocha.

Turniej podzielony będzie na dwie fazy. W pierwszym dniu nasi zawodnicy zmierzą się z: SDUSHOR Uzhgorod, Karpaty II Lwów oraz Tarnopol SDUSHOR. Dokończenie fazy grupowej nastąpi w sobotę, gdy rywalami Wisły będą Suzirja Svaliava oraz Dynamo Kijów. Po tych pięciu spotkaniach dowiemy się, z kim przyjdzie rywalizować wiślakom w następnej rundzie, która zostanie rozegrana jeszcze w sobotę oraz w niedzielę.

Jakie podstawowe cele stawia przed zespołem trener Wisły?Przede wszystkim chodzi o naukę, każde zwycięstwo cieszy, ale nie jedziemy z nastawieniem, że musimy wygrywać. Ważniejsze jest dla nas zdobywanie doświadczenia i dobra gra. Jeśli dobrze się zaprezentujemy, to na pewno dojdą do tego fajne wyniki – odpowiedział Jałocha.

Zawodnicy już w tak młodym wieku będą mieli okazje zebrać międzynarodowe ogranie, spróbować się z drużynami z innego kraju. – Jedziemy zbierać doświadczenie z mocnymi zespołami. W większości będą tam drużyny z ukraińskiej ekstraklasy. Myślę, że przeprawa z Karpatami Lwów i Dynamem Kijów będzie bardzo ciekawa – zakończył trener Patryk Jałocha.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x