2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności

11813392_845019785614212_9069185355442589375_n

Pełne 90 minut w spotkaniu 8. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków, a Górnikiem Łęczna rozegrali Łukasz Burliga i Krzysztof Mączyński. Z kolei w 67. minucie Alan Uryga został zmieniony przez Denisa Popovicia. Porażka 0:1 była pierwszą w tym sezonie poniesioną przez piłkarzy Białej Gwiazdy.

Tradycyjnie już Kazimierz Moskal desygnował do gry trójkę naszych wychowanków, ale żaden z nich raczej nie zaliczy tego meczu do udanych. Nasza drużyna, mimo przewagi oraz klarownych sytuacji, przegrała z Górnikiem, a gra Urygi, Mączyńskiego czy Burliga nie była na takim poziomie, do jakiego ci zawodnicy nas przyzwyczaili. Wisła notowała dużo strat w środku pola za które odpowiedzialni byli właśnie środkowi pomocnicy. Reprezentant Polski w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Cały mecz wśród rezerwowych spędzili Piotr Żemło, Kamil Kuczak, Michał Czekaj i Grzegorz Marszalik.

Górnik Łęczna + Wisa Kraków 1:0 (1:0)
Grzegorz Bonin 22′

Wisła Kraków: 33. Radosław Cierzniak – 5. Boban Jović, 6. Arkadiusz Głowacki, 26. Richárd Guzmics, 21. Łukasz Burliga – 9. Rafał Boguski, 8. Alan Uryga (67′ 10. Denis Popovič), 29. Krzysztof Mączyński, 19. Tomasz Cywka (46′ 50. Rafael Crivellaro), 77. Wilde-Donald Guerrier – 7. Maciej Jankowski.