Wisła ponownie w futsalowym Pucharze Polski

29
Listopad
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

BAZ12172017-3699

Miło nam poinformować, że i w tym roku futsalowa drużyna TS Wisła Kraków powróci na parkiet. Już za niecałe dwa tygodnie zagra w Pucharze Polskim na szczeblu wojewódzkim. Turniej eliminacyjny – pierwszy, ale mamy też nadzieję, że drugi – odbędzie się oczywiście w Hali przy ulicy Reymonta 22.

Trenerzy Akademii próby reaktywacji utytułowanej sekcji podjęli się już rok temu. W pierwszej fazie eliminacji Pucharu Polski pokonali m.in. aktualnie trzecioligowy Hutnik Kraków i zremisowali z występującym w drugiej lidze futsalu Klubem Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego UEK, co sprawiło, że awansowali do fazy finałowej. Tam niestety ulegli drużynie z Limanowej – FB Wojtas, w której prym wiódł były mistrz Polski juniorów z Wisłą, Dominik Kościelniak. Wiślacy przegrywali do przerwy 1:3, po zmianie stron jednak zdobyli kontaktową bramkę i atakowali, jednak po wycofaniu bramkarza nadziali się na kontrę, tracąc w ostatnich sekundach czwartą bramkę. Ostatecznie FB Wojtas awansował do rozgrywek centralnych.

Tegoroczny turniej eliminacyjny odbędzie się 8 grudnia w Hali Głównej Towarzystwa Sportowego. Początek meczów zaplanowano na 13:30, natomiast Wisła zacznie o 16:30 meczem z Kmitą Zabierzów. W wiślackiej grupie B znajdzie się również Metal Gawro Tarnów. Natomiast w grupie A zagrają KU AZS UEK, Gdovia Gdów, SMS Solne Miasto i Złote Chłopaki Chrzanów. Po dwie najlepsze drużyny awansują do półfinałów, których zwycięzcy zmierzą się w finale i dwa tygodnie później w fazie finałowej z najlepszymi drużynami z drugiego turnieju eliminacyjnego, który odbędzie się w Nowym Targu. Ponownie barw Towarzystwa Sportowego w głównej bierze bronić będą trenerzy Akademii Piłkarskiej.

futsal_wraca_terminarz

Tak było rok temu:

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x