Kwiecień
2016

Kategoria Aktualności

Future Talents CUP

Wisła Kraków U-17 zakończyła rywalizację w turnieju Future Talents Cup. Podopieczni trenera Pawła Regulskiego na drugą część turnieju pojechali w bardzo pomieszanym składzie, w rozgrywkach nie brali udziału zawodnicy z rocznika 2000, a ich miejsce zajęło pięciu zawodników z SMS Kraków oraz czterech Wisły 2001. Ostatecznie Wisła zajęła 16. miejsce.

Drugą fazę rozgrywek wiślacy rozpoczęli we wtorek, od spotkania z Brabantem United. Do przerwy Biała Gwiazda prowadziła 1:0 po golu Huberta Krusinowskiego, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Niestety, w drugiej połowie nie udało się dowieźć zwycięstwa do końca. Najpierw w 44. minucie Holendrzy wyrównali, a w ostatniej akcji meczu przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W drugim spotkaniu Wisła spotkała się z FK Sarajewo. Mecz został całkowicie zdominowany przez Bośniaków i zakończył się wynikiem 1:8. Ostatniego dnia naszym rywalem była Sampdoria. Po kombinacyjnej akcji zawodników z rocznika 2001: Jakuba Zawady, Grzegorza Janiczaka oraz Szymona Windysa ten ostatni dał wiślakom prowadzenie. Później jednak to Włosi doszli do głosu i wygrali to spotkanie 4:1.

Zawodnicy, którzy są po raz kolejny na tym turnieju mieli możliwość skonfrontowania tego, jaki postęp zrobili od października. Za to grupa nowych zawodników, dla których był to pierwszy wyjazd do Budapesztu mogła zobaczyć, jak w piłkę nożną w innych krajach Europy grają ich rówieśnicy – powiedział po turnieju trener Paweł Regulski.