Wisła Kraków powalczy o halowy Puchar Polski!

14
Listopad
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

futsal+wraca

Zdobywca Pucharu Polski w latach 2011 i 2014, 2015 wraca do rywalizacji! Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków zgłosiło drużynę, złożoną z trenerów Akademii, do eliminacji Pucharu Polski w futsalu na szczeblu okręgowym. Dodatkowo Komisja Futsalu przy MZPN przyznała Wiśle organizację turniejów: eliminacyjnego i finałowego.

Dołącz do wydarzenia na FB!

Pierwsza faza eliminacji odbędzie się 10 grudnia (10:00) w Hali Głównej TS Wisła Kraków przy ul. Reymonta 22. TS Wisła Kraków swoich rywali pozna dopiero pod koniec listopada, ponieważ wtedy upłynie termin zgłaszania do rozgrywek. W przypadku zwycięstwa Białej Gwiazdy tydzień później odbędzie się finał (17 grudnia, godz. 9:00), którego zwycięzca awansuje do 1/32 Halowego Pucharu Polski, gdzie dolosowany zostanie do drużyn szczebla centralnego.

Sekcja futsalu istniała w strukturach Towarzystwa w latach 2010 – 2015. Drużyna pod nazwą Wisła Krakbet Kraków szybko dołączyła do czołówki w Polsce. W swojej krótkiej historii osiągnęła wiele sukcesów. Krakowianie dwa razy sięgali po mistrzostwo kraju (2013, 2015), trzykrotnie wygrywali Puchar Polski (2011, 2014, 2015), wywalczyli także Superpuchar (2011, 2013) oraz zdobyli po srebrnym i brązowym medalu MP. Ostatnich sukcesów nie zdążyli obronić z powodu wycofania się sponsora głównego.

Teraz przed szansą nawiązania do tych, całkiem niedawnych, lat stają trenerzy Akademii Wisły. W skład drużyny wejdą m.in. Mariusz Jop, trzykrotny mistrz Polski z Wisłą i 27-krotny reprezentant kraju; Maciej Musiał, były zawodnik Krakbet Kraków, z którym wywalczył awans do futsalowej ekstraklasy; Mateusz Stolarski, młodzieżowy reprezentant Polski w futsalu, Siergiej Michajlow, mistrz Białorusi w 2001 roku z Belshina Bobruisk czy Marcin Pluta; były kapitan drugoligowej Garbarni Kraków, obecnie podstawowy obrońca Unii Oświęcim. Drużynę na parkiecie wesprzeć miał sztab szkoleniowy pierwszej drużyny, ale z uwagi na terminarz LOTTO Ekstraklasy (mecze eliminacyjne i finałowe odbędą się w tych samych dniach) będą mogli jedynie trzymać kciuki.

Wstęp WOLNY. Na bieżąco będziemy informować o wydarzeniu, ale już teraz serdecznie zapraszamy!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x