Listopad
2016

Kategoria Aktualności

baz11262016-1175

W pięknym stylu Wisła Kraków pokonała Arkę Gdynia w ramach 17. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Biała Gwiazda mimo straty bramki, później pięciokrotnie trafiała do siatki gości i udanie zrehabilitowała się za zeszłotygodniową porażkę w Szczecinie. Swoje trzy grosze dołożyli wychowankowie.

Złe miłego początki – tak najlepiej określić to co wydarzyło się w 4. minucie meczu, gdy Arka wyszła na prowadzenie. Później jednak do głosu doszli wiślacy. Wyrównał Rafał Boguski, by chwilę później podwyższyć prowadzenie, a przed przerwą bramkę zdobył również Petar Brlek. Po zmianie stron Wisła nie zwalniała i Boguski zdążył skompletować hattricka, dorzucając jeszcze asystę przy trafieniu na 5:1 Pawła Brożka. Swój udział w triumfie mieli wychowankowie. 90 minut zaliczyli Alan Uryga i Krzysztof Mączyński. Pierwszy zagrał kolejny bardzo pewny mecz w defensywie, z kolei reprezentant Polski świetną grę potwierdził dwiema asystami i kilkoma podaniami najwyższej piłkarskiej klasy. Asystę przy drugiej bramce Boguskiego zaliczył Patryk Małecki – on również wystąpił w całym meczu. Z kolei w 73. minucie na boisku pojawił się Jakub Bartosz, który zastąpił na prawej stronie bohatera dzisiejszego meczu. Bartosz był bliski zdobycia swojej trzeciej bramki w lidze (w piętnastym występie), ale był zbyt szybki przy strzale Brożka i ostatecznie minął się z piłką.