Wisła dla Klubów – turniej i piknik dla uczestników akcji #KlubyDlaKlubu

23
Lipiec
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

BAZ190602-0461

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Stare powiedzenie doskonale sprawdziło się na przełomie 2018 i 2019 roku. Wisła pogrążona w potężnych problemach finansowych musiała liczyć na pomoc z zewnątrz.

I nie po raz pierwszy okazało się, że kibice Wisły są wszędzie. Jako pierwszy klub pomocną dłoń podał Glinik Gorlice, a dość szybko akcja #KlubyDlaKlubu osiągnęła niewyobrażalną skalę. Wzięło w niej udział ponad 50 klubów, na konto Wisły z tego tytułu wpłynęło blisko 100 tysięcy złotych. Teraz pora na sequel. We współpracy Akademii Piłkarskiej z Socios Wisła zorganizowane zostaną turnieje dla dzieci z roczników 2010 i 2012 “Wisła dla Klubów”.

Wydarzenie będzie miało miejsce 8 września (niedziela) i odbędzie się na obiektach treningowych Akademii przy ulicy Reymonta 22. Oprócz rozgrywek piłkarskich zorganizowany zostanie Wiślacki Piknik. Jego główna część odbędzie się na terenie wokół starej hali Wisły, gdzie pojawią się foodtrucki, atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz wszystkie inne wydarzenia towarzyszące. Planowane jest również rozegranie turnieju Bubble Football oraz pokazowy mecz Blind Footballu. Niezwykłą atrakcją będzie możliwość zwiedzenia Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

Kiedy w styczniu ruszyła akcja ratunkowa Wisły Kraków, a wraz z nią zbiórka pieniędzy #50kforWK zapoczątkowana przez Jarosława Królewskiego i stowarzyszenie Socios Wisła Kraków, jedną z najsympatyczniejszych części całej akcji była zbiórka #KlubyDlaKlubów. Kibice i zawodnicy lokalnych klubów sportowych dołożyli sporą cegłę do naszej akcji organizując setki małych zbiórek, z których całość trafiła potem na główne konto akcji. Już wtedy wiedzieliśmy, że jako kibice Wisły zrobimy wszystko, żeby w jakiś sposób odwdzięczyć się za ten szlachetny gest. W taki sposób narodziła się idea turnieju sportowego „Wisła dla Klubów”, w którym do udziału zaprosiliśmy drużyny młodzieżowe wszystkich klubów, które wspierały Wisłę w jednym z najtrudniejszych momentów w historii naszego klubu. W organizacji pomogą nam pracownicy Wisły Kraków, dzięki czemu liczę na udaną zabawę – mówi Piotr Leśkiewicz, Prezes Zarządu Socios Wisła.

Podobnie jak akcja #KlubyDlaKlubu rozrastała się z każdym dniem poprzez mobilizowanie siebie nawzajem tak też tutaj zachęcamy do pomocy. Jeżeli są wśród kibiców Białej Gwiazdy osoby, które chcą wspomóc event organizacyjnie lub finansowo zapraszamy do kontaktu: zarzad@socioswisla.pl.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x