Wisła CUP: Kortrans najlepszy piłkarsko wśród sponsorów Wisły

19
Styczeń
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10

BAZ01152017-9979

Rekordowa liczba drużyn wzięła udział w trzeciej edycji Wisła CUP. 15 ekip, wśród których byli sponsorzy Akademii, Wisły Kraków SA czy Wisły CANPACK Kraków, ale też np. Rodzice APWK czy drużyna futbolistów amerykańskich z Kraków Tigers, zmierzyło się w dniach 13-14 stycznia w Hali Głównej przy ul. Reymonta 22. Najlepsi okazali się zawodnicy Kortransu, którzy najbliższy mecz piłkarskiej Wisły w nagrodę obejrzą z Loży Prezydenckiej.

Obszerna fotorelacja z turnieju autorstwa Bartka Ziółkowskiego.

Padł rekord drużyn, ale też pod względem czasu spędzonego na parkiecie. Rozgrywki w sobotę zaczęły się o 8:00, a ostatni mecz – jaki rozegrały drużyny KURO Detailing i Tonix-Meble Wisła Kraków – zakończył się czternaście godzin później. Pierwszy dzień należał do emocjonujących i powoli wyłaniał drużyny, które w niedzielę miały stanąć do ostatecznej rywalizacji. W grupie porannej uwagę na siebie zwróciły przede wszystkim Kortrans, obrońcy tytułu Thermal i SPAR, który rozkręcał się powoli, ale z każdym meczem nabierał coraz więcej pewności. Grupę, dzięki bezpośredniemu meczu, wygrał Thermal, ale bilans ekipy zajmującej się spedycją również mógł budzić uznanie. Rozczarowaniem na pewno była lokata Coca Coli, która rok temu dojechała do meczu o 3. miejsce, a tym razem nie załapała się nawet do grupy mistrzowskiej. Lepsi od ekipy gazowanego napoju z czerwoną etykietą okazali się zawodnicy Antransu, którzy grali dobrze, ale przystąpili praktycznie bez rezerwowych, co odbijało się w końcówkach spotkań. Nie przeszkodziło to jednak w awansie do Ligi Mistrzów (miejsca 1-8).

BAZ01152017-9087

Popołudniu dało się zauważyć delikatny podział na umiejętności. Do drużyn dla których liczyła się przede wszystkim zabawa i integracja należeli przede wszystkim pracownicy KURO Detailing oraz Wisły Kraków, której występ sponsorowała firma spod Myślenic – Tonix-Meble. Wysokie umiejętności zaprezentowali zawodnicy Eko-Service, którzy z sześcioma zwycięstwami i jednym remisem, zajęli pewne pierwsze miejsce. Na kolejnych miejscach ulokowali się Shell, Budrol i Rodzice Akademii z rocznika 2008, wzmocnieni trzema zawodnikami Kmity Zabierzów. Do gry o Ligę Europy przeszły jeszcze TM Technologie i główny sponsor koszykarek Wisły – CAN-PACK S.A..

BAZ01152017-9098

Podczas niedzielnego poranku dało się odczuć mniejszą presję spotkań. Jednak rywalizacja w dalszym ciągu była zacięta. Z najlepszej strony pokazała się ekipa TM Technologie, która po wygraniu swojej minigrupy ograła w finale pracowników Wisły, których forma w porównaniu do dnia poprzedniego wzrosła.

BAZ01152017-9208

Po krótkiej przerwie na parkiet wyszły drużyny, które w sobotę pokazały najlepszą piłkę. Do faworytów należały przede wszystkim zwycięzcy grup, ale po raz kolejny okazało się, jaki jest to nieprzewidywalny sport. Thermal, głównie dzięki świetnej postawie bramkarza, stracił punkty z Rodzicami Akademii i do pretendenta do pierwszego miejsca urósł Budrol, który w bezpośrednim meczu postawił na szczelną defensywę oraz zabójcze kontry i wygrał 2:1. Drużyna z Proszowic końcówkę grała pięciu (wycofany bramkarz) na trzech (kara dla zawodnika Budrolu), ale nie była w stanie pokonać Ryszarda Cąbra – wybranego później bramkarzem turnieju. W drugiej grupie do końca na awans liczyli pracownicy SPAR, którzy po pierwszym dniu musieli odrabiać straty do Kortransu, ale zadecydował bezpośredni mecz z soboty, w którym Kortrans był lepszy.

BAZ01152017-9277

Zanim doszliśmy do decydujących o miejscach meczów byliśmy świadkami ciekawych finałów. Wisła Kraków 2006 podjęła Akademię Piłkarską 21 Kraków w finale krakowskich eliminacji do halowego Pucharu Polski o puchar prezesa PZPN. Do przerwy goście prowadzili 1:0, ale po zmianie stron Karol Szablowski i Adam Pieniądz dali Białej Gwieździe wygraną. Wcześniej w finale rocznika 2007 Wisła pewnie i wysoko pokonała Bronowiankę.

BAZ01152017-9582

Ostatnie mecze były już podsumowaniem dwudniowej rywalizacji, która z pewnością dała się we znaki wszystkim uczestnikom. Najlepiej z tym poradzili sobie zawodnicy Kortransu, którzy w finale pokonali Budrol 2:0. Firma zajmująca się transportem i spedycją w nagrodę zasiądzie w Loży Prezydenckiej podczas meczu Wisły z Arką Gdynia, z kolei Budrol, utrzymujący się z wszelkiego rodzaju budów, obejrzy to spotkanie ze Strefy Max Flizz Gold. Trzeci SPAR otrzymał, podobnie jak zwycięzcy Ligi Europy, czyli TM Technologie, zaproszenia do Strefy Tyskie Silver VIP. Pozostali uczestnicy również zawitają na mecz z Arką Gdynia. Za podium uplasowali się zwycięzcy sprzed roku, czyli Thermal. Kolejne miejsca zajęli Antrans, Shell, Eko-Service i Rodzice Akademii, którzy podczas ceremonii zakończenia wylosowali ogromny tort sushi ufundowany przez Restaurację Zen Sushi. Zakończenie uświetniła obecność Marzeny Sarapaty, Prezes krakowskiego Klubu, która gratulacje w znacznej części składała na ręce sponsorów Wisły bądź Akademii.

Klasyfikacja końcowa:
1. Kortrans
2. Budrol
3. SPAR
4. Thermal
5. Antrans
6. Shell
7. Eko-Service
8. Rodzice Akademii
9. TM Technologie
10. Tonix-Meble Wisła Kraków
11. Coca Cola
12. KURO Detailing
13. CAN-PACK S.A.
14. Kraków Tigers
15. Adservco Group

Nagrody Indywidualne:
MVP: Daniel Klim (SPAR)
Król Strzelców: Paweł Piskorz (Antrans)
Najlepszy Obrońca: Tomasz Michorczyk (Kortrans)
Najlepszy Bramkarz: Ryszard Cąber (Budrol)

BAZ01152017-9932

BAZ01152017-9962

BAZ01152017-9971

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x