Wisła 2007 pokazała się z dobrej strony w Wiedniu

14
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-9

Wisła 2007 w drodze do Wiednia

W dniach 11-12 czerwca Wisła Kraków 2007 wybrała się do Wiednia na duży turniej U9 Euro Championship. W turnieju wystąpiło 40 drużyn z 16 państw. Podopieczni trenera Szymona Krzysztania zajęli 13. miejsce, a naprawdę niewiele zabrakło, aby awansować do najlepszej ósemki.

W pierwszej fazie turnieju rywalami Wisły były lokalne zespoły: Wiener Sportklub, Favoritner AC, SC Columbia, SpVgg Wildenroth. Wiślacy zakończyli tę fazę z kompletem zwycięstw, chociaż nie obyło się bez kontrowersji. W meczu z Favoritner AC Biała Gwiazda strzelił gola tuż po końcowej syrenie, a sędziowie po wielokrotnych zmianach decyzji wreszcie uznali tego gola.

W drugiej fazie Wisła spotkała się z TPS Turku, Newcastle oraz z Bragą. W meczu z TPS Turku bramka wyrównująca dla rywali padła w ostatniej akcji. Nasi zawodnicy usłyszeli gwizdek końcowy na innym boisku, bramkarz podał do zawodnika schodzącego już na ławkę, piłkę przejął rywal i Wiślacy musieli ratować się faulem na rzut karny, który został pewnie wykorzystany. Chociaż wynik nie wskazuje, aby mecz z Anglikami był wyrównany, równie dobrze mógł być odwrotny. Kilka błędów sędziowskich, jak karny dla rywali czy wstrzymanie kontry 3 na 1 i powrót do faulu na naszej połowie przyczyniły się do takiego rezultatu. Na koniec tej fazy musieliśmy wygrać z SC Bragą. Niestety, w tym meczu zabrakło skuteczności i mecz zakończył się tylko remisem 1:1.

Trzecią fazę turnieju rozpoczęliśmy od porażki z Wiener Sportklub 0:1, następnie w meczu z ACS Kids wygraliśmy zdecydowanie 3:0, a na koniec w meczu o 13. miejsce po rzutach karnych wygraliśmy z NK Krsko.

Turniej rewelacyjny, wiele drużyn prezentowało dobry poziom, tylko regionalne były trochę zagubione. Oprócz nich było 25-30 zespołów na bardzo dobrym poziomie z 16 różnych krajów. Po zawodnikach z Newcastle, Dinama czy Liverpoolu widać było super podejście do meczu. Traciliśmy do nich przygotowaniem taktycznym i fizycznym, jednak mamy zawodników, którzy potrafią grać 1 na 1 i to była nasza siła. Mieliśmy naprawdę bardzo dobre momenty, gdy brakowało nam czegoś to chłopcy nadrabiali to charakterem. Na turnieju mecze były tylko 12-minutowe, ale bardzo intensywne. To był zdecydowanie najlepszy turniej na jakim byłem, było niesamowicie wiele emocji. Nic tylko więcej jeździć na takie turnieje – powiedział po turnieju trener Szymon Krzysztań.

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Krystian Janecki, Igor Wójcik, Patryk Gwizdała, Antek Wójcik, Tobiasz Surma, Bruno Jurek, Aleksy Rokosz, Antek Broniszewski, Filip Wykurz, Artur Przęczek, Nathan Lis i Franek Radwański. Trener: Szymon Krzysztań

Wyniki Wisły 2007 w Wiedniu:
Wisła Kraków – Spvgg Wildenroth 3:0 (Tobiasz Surma dwie, Patryk Gwizdała)
Wisła – Wiener Sportsklub 2:1 (Bruno Jurek dwie)
Wisła – AC Favoritner 2:1 (Igor Wójcik, Bruno Jurek)
Wisła – SC Columbia 2:0 (Igor Wójcik, Aleksy Rokosz)
Wisła – TPS Turku 1:1 (Igor Wójcik)
Wisła – Newcastle 0:3
Wisła – SC Braga 1:1 (Tobiasz Surma)
Wisła – Wiener Sportsklub 0:1
Wisła – ACS KIDS Bresov 3:0 (Igor Wójcik, Patryk Gwizdała diwe)
Wisła – NK Krsko 1:1 (karne: 5:4) (Aleksy Rokosz)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x