Wisła 2002 słabsza od Górnika Zabrze

21
Marzec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

2002

W rozegrany w sobotę sparingu Wisła Kraków 2002 przegrała z Górnikiem Zabrze 2:4. Bramki dla Wisły strzelali Wiktor Szywacz i rok młodszy Aleksander Buksa.

Sparing z drugą drużyną w tej kategorii wiekowej na Śląsku był dla podopiecznych trenera Adriana Filipka bardzo wartościowy. Zabrzanie zaprezentowali się z dobrej strony zwłaszcza jeśli chodzi o ofensywę i to oni na początku drugiej dwudziestopięciominutowej tercji objęli dwubramkowe prowadzenie. Bramkę kontaktował zdobył debiutujący w starszej drużynie Aleksander Buksa. Napastnik wykorzystał prostopadłe podanie Kacpra Masnego i w sytuacji jeden na jednego nie dał szans bramkarzowi Górnika. Gdy wydawało się, że wiślacy pójdą za ciosem skuteczną kontrę wyprowadzili goście. I choć Wisła znowu nawiązała kontakt za sprawą Wiktora Szywacza, który dobił uderzenie Patryka Pischingera z rzutu wolnego, to ostatni głos w tym meczu należał do zabrzan, którzy dobrze wykonali rzut rożny i strzałem z bliska nie dali szans Szymonowi Gochowi. Ostatecznie Wisła 2002 przegrała z Górnikiem Zabrze 2:4.

Mecz w naszym wykonaniu był słaby ogólnie rzecz ujmując poza nielicznymi jednostkami, które zagrały na swoim dobrym poziomie, to reszta grała poniżej oczekiwań. Mało kto przeciwstawił się twardo grającej i nieźle dysponowanej drużynie Górnika. Wśród pozytywów na pewno było kilka naprawdę bardzo dobrych akcji, w których pokazaliśmy mądrość i dojrzałość w grze. To jest jednak za mało jak na naszą drużynę. Niestety gra w obronie całego zespołu była dramatyczna – podsumował spotkanie trener Adrian Filipek.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Aleksander Buksa 40′, Wiktor Szywacz 61′

Wisła Kraków: Szymon Goch – Wiktor Martuszewski, Jakub Zima, Patryk Pischinger, Kacper Masny – Wiktor Szywacz, Aleks Leśniak, Michał Supel, Adam Warmuz, Michał Przybyło – Aleksander Buksa oraz Barłomiej Gierek, zawodnik testowany, zawodnik testowany

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x