Wisła 2002 po obozie i przed MP w Łodzi: „Wiemy do czego i w jaki sposób mamy dążyć”

08
Sierpień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

bz05282016-1220

– Uważam, że wielu zawodników, choć nie każdy, poczyniło postęp, nawet przez wakacje. Zarówno mentalny jak i piłkarski – mówi trener Adrian Filipek. Jego Wisła 2002 wróciła w sobotę ze Straszęcina i wyczekuje nieoficjalnych Mistrzostw Polski do lat 15, które odbędą się już w przyszłym tygodniu.

Wisła Kraków 2002 w podkarpackiej miejscowości przygotowywała się przez osiem dni. Podopieczni trenera Adriana Filipka w ośrodku Arena Park zameldowali się w sobotę, 30 lipca, a wyjechali w następną. W dniach przyjazdu i wyjazdu trenowali raz, w pozostałe dni – dwukrotnie. Swoją formę sprawdzali również w grach sparingowych. We wtorek wiślacy pokonali czołowe podkarpacie zespoły: Stal Stalowa Wola 10:0 oraz Ziomków Rzeszów 4:3. W obu meczach trener Filipek skorzystał z dwóch różnych jedenastek. – Na obozie było z nami 25 zawodników, wśród nich również zawodnicy testowani, ale i tacy, którzy walczą o pozostanie w Akademii. Mieliśmy okazję sprawdzić ich w warunkach meczowych oraz na tle naszych zawodników – mówi.

Ogólnie trener był zadowolony z postawy swoich zawodników, którzy pod koniec czerwca otrzymali specjalne rozpiski do zrealizowania w lipcu. Zawodnicy uczulani byli, że bez poprawnie przepracowanych wakacji nie będą przygotowani do obciążeń podczas obozu, czym zmarnują najbliższą rundę. – Wakacje się skończyły, zresztą były bardzo krótkie, na dodatek intensywne. Oprócz zadań motorycznych, każdy z moich zawodników dostał polecenie poprawy konkretnej umiejętności technicznej. Ja jestem zadowolony, trener Sage tak samo, chłopcy dobrze znosili duże obciążenia. W ostatnim dniu widoczne było zmęczenie, ale uważam, że bardzo dobrze przepracowali ten okres. Nie mogliśmy mieć zastrzeżeń do ich zaangażowania, aczkolwiek efekty były różne – ocenia pobyt w Straszęcinie trener.

Małopolska Liga Trampkarzy (2002) startuje 20 sierpnia, ale wtedy wiślacy będą przebywali w Łodzi, gdzie rozegrany zostanie Nike Premier Cup, czyli nieoficjalne Mistrzostwa Polski do lat 15. Zagrają tam najlepsze drużyny z każdego województwa. Stawią się m.in. Legia Warszawa, Lech Poznań czy obrońca tytułu z przed roku Pogoń Szczecin. Warto podkreślić, że drużyna z zachodniopomorskiego w międzynarodowych rozgrywkach dotarła aż do finału, gdzie uległa dopiero izraelskiemu Maccabi Haifa FC 0:3. W Łodzi zagra też Stal Mielec, z którą Wisła zmierzyła się pod koniec obozu. Był to mecz o dwóch różnych połowach. Pierwszą, choć zaczęło się od 0:1, wiślacy skończyli z prowadzeniem 5:1, by w drugiej, po wymianie niemal całej jedenastki, zremisować mecz. – Mogę być bardzo zadowolony z pierwszej połowy, bo zdominowaliśmy bardzo mocnego przeciwnika, który ma w swoim składzie kilku reprezentantów Polski. Natomiast w drugiej połowie kilku zawodników dało dużo jakości i mimo straty czterech bramek trzeba ich pochwalić – przyznaje trener.

Wiślaków od występu w Łodzi dzielą jeszcze dwa tygodnie, które będą pracowite. Treningi codziennie, do tego sparingi – pierwszy w środę, kiedy drużynę sprawdzą rok starsi koledzy. – Turniej w Łodzi nie będzie najważniejszym turniejem w życiu tych zawodników. Natomiast jest to fajna możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w gronie najlepszych polskich drużyn, do miana których aspirujemy – mówi trener Filipek. I dodaje, że podczas obozu wiele z drużyną rozmawiał o celach na ten sezon. Podzielone zostały one na trzy części. – Mamy cele krótko-, średnio- i długoterminowe. Wiemy do czego i w jaki sposób mamy dążyć. Będziemy chcieli to realizować, wydaje mi się, że są tu osoby świadome tego, co chcą robić i było to widać na treningach. Poprzedni sezon poświęcony był na budowanie wytrzymałości tlenowej, teraz chcemy popracować nad siła oraz podniesieniem progu przemian tlenowo-beztlenowych. Uważam, że wielu, choć nie każdy, zawodników poczyniło postęp, nawet przez wakacje. Zarówno mentalny jak i piłkarski – z optymizmem zapatruje się na przyszłość swoich zawodników trener.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x