Wisła 2001 rozpoczęła obóz w Myślenicach

18
Styczeń
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

bz01182016_023

Mimo, że za intensywność opadów śniegu może zniechęcać do wychodzenia z domu, zawodnicy Wisły Kraków 2001 odbyli dzisiaj aż trzy sesje treningowe. Podopieczni trenera Rafała Wisłockiego już wczoraj rozpoczęli obóz zimowy w Myślenicach, gdzie spędzą pierwszy tydzień ferii. Dzisiaj trenowali między innymi na obiektach treningowych pierwszej drużyny Wisły.

Jesteśmy wszyscy w jednym miejscu, możemy trenować nawet, tak jak dzisiaj, trzy razy dziennie w bardzo dobrych warunkach. Przysłuży się to też zaciśnieniu relacji między zawodnikami. Chcemy, żeby rozumieli się również poza boiskiem – mówi trener Rafał Wisłocki.

Sprawdźcie zdjęcia z poniedziałkowego treningu Wisły U-15!

Wiślacy poniedziałkowy harmonogram zajęć zapoczątkowali treningiem w bazie treningowej pierwszej drużyny Wisły, korzystając z tego, że piłkarze Białej Gwiazdy przechodzili dzisiaj testy wydolnościowe. – To był nasz jedyny trening na obiektach Wisły. Odwiedzimy jeszcze ośrodek treningowy pierwszej drużyny z okazji meczu sparingowego z MŠK Žilina, na który zaprosił nas sztab szkoleniowy. Głównymi założeniami porannego treningu były technika, percepcja, czyli obserwacja pola przed przyjęciem oraz sama faza przyjęcia. Całość zakończyliśmy fragmentem gry, podczas którego skupiliśmy się na założeniach taktycznych dwóch najbardziej ofensywnych pozycji w drużynie: „dziewiątki” i „dziesiątki” – tłumaczy trener przebieg porannych zajęć.

bz01182016_026

Wiślacy w Myślenicach nie mają zaplanowanego sparingu, ale cel zgrupowania jest inny. Przede wszystkim chodzi o założenia taktyczne, które trenerzy Wisłocki i Adrian Filipek chcą zrealizować. – Zajmujemy się wprowadzeniem nowych rozwiązań taktycznych. Po opracowaniu nowości w naszym planie szkolenia chcemy doskonalić nasz model gry. Trener wspomagający Adrian Filipek swoją postawą jest wzorem dla poszczególnych uczestników obozu – podsumowuje trener Wisłocki.

bz01182016_013

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x