Warsztaty dla rodziców z psychologami

18
Kwiecień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

Aleksandra Adamiec

W poniedziałkowy wieczór w Sali Konferencyjnej TS Wisła odbyły się pierwsze warsztaty dla rodziców, poprowadzone przez psychologów współpracujących z Akademią. Tematem przewodnim spotkania były zachowania rodziców wobec dzieci uprawiających sport.

Akademia Piłkarska Wisła Kraków współpracuje z Zakładem Psychologii AWF Kraków od 10 lutego bieżącego roku. Od tego momentu psychologowie przyglądają się treningom wiślaków, rozmawiają z trenerami i prowadzą dyżury dla zawodników. Kolejnym etapem są spotkania z rodzicami.

Jak wspierać by nie wywierać presji? – pytały prowadzące Małgorzata Nowak, Weronika Kopka i Aleksandra Adamiec. Rodzice dowiedzieli się, że ich zachowania i postawy mają bezpośredni wpływ na poziom motywacji i rozwój psychiczny młodych sportowców, znacznie bardziej niż postawy oraz zachowania trenerów i kolegów z drużyny. Często od opinii rodzica zależy, jak długo dziecko będzie uprawiało sport. Panie psycholog tłumaczyły, jak ważna jest komunikacja z dzieckiem przed, w czasie i po meczu. Jak reagować, a jakich słów unikać. – Miej radość z oglądania twojego dziecka grającego w piłkę nożną – mówiły. Wystrzegały przed zwracaniem uwagi na dorosłe aspekty gry: punkty, błędy sędziego czy miejsce w tabeli. Badania wskazują, że dzieci są bardziej zainteresowane samą grą niż jej wynikiem.

Spotkanie trwało prawie półtorej godziny, a rodzice aktywnie brali udział, dopytując prowadzące o szczegóły. Następne warsztaty w przyszłym tygodniu!

warsztaty dla rodziców_2

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x