„W Krakowie jest mnóstwo świetnych chłopców, trenujących w takich klubach jak Borek Kraków”

15
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

trening otwarty wisły

Jak już wcześniej informowaliśmy czerwiec jest miesiącem, w którym każdy zawodnik może spróbować swoich sił i trafić do Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków. Nie jest to oczywiście łatwe, o czym przekonuje trener Adrian Filipek, ale wielokrotnie zdarzało się, że zawodnicy z testów potrafili się wyróżnić.

Takim przykładem z pewnością mógłby być Kuba Bartosz. – Karpaty i Hejnał to kluby z okolic Krakowa, ale do Wisły trafiłem poprzez testy, nikt mnie nie wypatrzył. Powiem więcej: to Cracovia mnie chciała, ale – co tu dużo mówić – serce wybrało Wisłę – mówił w rozmowie z nami młody obrońca Białej Gwiazdy. We wtorkowe popołudnie odbyły się testy do rocznika 2002, na którym stawiło się kilkunastu zawodników. Umiejętności zawodników sprawdzali trenerzy Adrian Filipek i Jakub Bubetty.

Jak dostać się na testy do Wisły?

Najpierw zawodnicy przeszli testy motoryczne pod kątem szybkościowym, zwinnościowych i siłowym. Później zagrali grę na małej przestrzeni po czym przeszli do wewnętrznego sparingu z Wisłą 2002. – Nad kwestiami piłkarskimi czuwałem ja oraz osoby, którzy zajmują się skautingiem w Akademii. Różni chłopcy przyszli – mówi trener Filipek. – Aczkolwiek musimy pamiętać, że jesteśmy najlepszą akademią w Małopolsce, to też jest mocny rocznik, co udowadniamy w tym sezonie, więc te wymagania są też wysokie. Ich rywalem byli zawodnicy, którzy rzadziej w tej rundzie mogli prezentować swoje umiejętności i widać było różnicę na naszą korzyść – dodaje.

Wydaje mi się, że pomysł takich testów jest dobry. U nas większość chłopaków jest wyselekcjonowana, ale w tych młodszych rocznikach może trafić się taki Kuba Bartosz. W dodatku w Krakowie jest mnóstwo świetnych chłopców, trenujących w takich klubach jak Borek Kraków czy Wawel Kraków – podsumowuje trener.

trening otwary wisły

 

trening otwary wisły

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x