VIDEO: Świąteczny trening Wisły 2001

23
Grudzień
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

Bez nazwy-1

23 grudnia – dzień przed wigilią, w domach przygotowania idą pełną parą, a co robią w tym czasie zawodnicy Wisły Kraków U-15? Podopieczni Rafała Wisłockiego zebrali się w „Skill Boxie” na specjalnym, świątecznym treningu.

Trening rozpoczął się od ćwiczeń rozgrzewkowych pod okiem trenera Jakuba Sage, a następnie zawodnicy przeszli do różnego rodzaju gier zabawowych. Jedną z nich był popularny „Bin Challenge”, który dostarczył wiele emocji, a na koniec radości, gdy piłka wreszcie wpadła do kosza. Po tym ćwiczeniu zawodnicy rywalizowali w grupach czteroosobowych, w których musieli wspólnie prowadzić piłkę. Było zarówno dużo śmiechu oraz zdrowej sportowej rywalizacji. Na koniec treningu Rafał Wisłocki zaordynował turniej 3 na 3 plus bramkarz, w którym drużyny zacięcie rywalizowały o triumf.

Po treningu czuć było świąteczną atmosferę, w szatni zawodników leciały kolędy, a później zawodnicy oraz trenerzy spotkali się w pokoju trenerów i po przemowie trenera Wisłockiego złożyli sobie świąteczne oraz noworoczne życzenia.

Na bazie swojego doświadczenia wiem, że właśnie w taki sposób można stworzyć atmosferę w grupie. Ja ze swoimi znajomymi zawsze w wigilię się spotykamy i rozgrywamy taki świąteczny mecz i mam nadzieję, że w tej drużynie również powstaną przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Liczę na to, że taka inicjatywa pomoże przetrwać wiślackim przyjaźniom. Piękne jest to, że chłopcy przychodzą na świąteczne granie, bawią się, ale również chcą wygrać. Super wyszło, była zabawa, były elementy techniczne które trenowaliśmy, była rywalizacja, a na koniec wszyscy złożyli sobie życzenia, o tym co było i jakie cele mamy na przyszłość. Wspominałem chłopakom, że fantastycznie się z nimi pracuje, jak się wchodzi do szatni to czuć atmosferę pracy, wiedzą kiedy można się bawić oraz w jaki sposób można to robić. To zaszczyt z nimi pracować – powiedział po treningu trener Wisłocki.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x