Ursynów CUP 2002: Niewiele zabrakło by awansować do finału

30
Listopad
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

2002

Wisła Kraków 2002 zajęła czwarte miejsce w mocno obsadzonym turnieju Ursynów CUP. Biała Gwiazda wygrała swoją grupę, jednak w fazie finałowej zabrakło naprawdę niewiele do miejsca na podium.  – Jestem zadowolony z turnieju, pokazaliśmy, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. Jesteśmy na dobrym poziomie patrząc na Polskę, brakuje nam trochę warunków fizycznych. Powiedziałem chłopakom, że wynik jest ważny, ale nie najważniejszy. Chcemy grać w piłkę i to potrafimy, nawet z Lechem Poznań. Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna – powiedział po powrocie trener Adrian Filipek.

Pierwszy dzień turnieju rozpoczął się od pojedynku z gospodarzami – SEMP Warszawa. Wiślacy otworzyli wynik spotkania, jednak SEMP szybko wyrównał. Nasi zawodnicy przeważali przez większość meczu, co zakończyło się jeszcze trzema bramkami i końcowym wynikiem 4:1. Ozdobą spotkania była bramka Adriana Mireckiego, który przed strzałem minął czterech zawodników rywala. Drugie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem z FC Mińsk. Kolejne spotkanie to hit fazy grupowej z Lechem Poznań. Przez większość czasu to rywale przeważali, jednak dzięki pięknej bramce Filip Nowaka to Wisła cieszyła się z trzech punktów. W ostatnim spotkaniu pierwszego dnia naszym rywalem był Zawisza Bydgoszcz. Po bardzo wyrównanym meczu Biała Gwiazda wygrała 1:0.

Jestem zadowolony, że stracona bramka z gospodarzami wpłynęła na nas pozytywnie, dalej graliśmy swoje co dobrze się dla nas skończyło. Byłem spokojny, kontrolowaliśmy to spotkanie i wiedziałem, że wygramy. W drugim meczu z Białorusinami postawiliśmy się silnemu fizycznie rywalowi, zabrakło nam wykorzystania swoich atutów, dlatego zremisowaliśmy. Do spotkania z Lechem podeszliśmy bardzo spokojnie, w trakcie meczu rywale pokazali wysokie umiejętności, dobrze grali piłką, widać, że mają kilku reprezentantów Polski. Spotkania kończyły się małymi wynikami, bo ciężko się grało, boisko było małe, poziom wysoki, wyrównany. Z każdym meczem nakładało się zmęczenie, a trzeba było grać na dużej intensywności – podsumował pierwszy dzień turnieju trener.

Po pierwszym dniu wiślacy byli już pewni awansu i od spotkania z Lechią Gdańsk zależało tylko które miejsce zajmą w grupie. Dzięki zwycięstwu 1:0 podopieczni Filipka wyszli z pierwszego miejsca i w półfinale grali ze Stadionem Śląskim. Niestety, starcie to zakończyło się porażką 0:1 i wiślaków czekał mecz o 3. miejsce z Lechem Poznań. Po bardzo emocjonującym meczu, Wisła przegrała 2:3 i zajęła 4. miejsce w turnieju.

Przed meczem z Lechią powiedziałem chłopakom, że mamy zagrać bardzo dobrze, wygrać go, ale bez napinki i tak się właśnie stało. Graliśmy spokojnie, wychodziliśmy spod pressingu, Lechia miała karnego, którego nie wykorzystała i tak wygraliśmy to spotkanie. Półfinał z GTV Stadion był ciężkim spotkaniem, rywale grali bardzo fizycznie, wykorzystali nasz błąd i wygrali. Przed meczem o 3. miejsce widać było, że chłopcy są tym zawiedzeni, bo zasługiwaliśmy na finał. Wyszliśmy bez bojaźni przed Lechem, szybko strzeliliśmy bramkę, potem dużo się działo i po bardzo wyrównanym i dobrym meczu niestety przegraliśmy – podsumował turniej Adrian Filipek.

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Bartosz Matoga, Bartłomiej Gierek, Wiktor Martuszewski, Jakub Zima, Patryk Pischinger, Kacper Masny, zawodnik testowany , Wiktor Szywacz, Michał Supel, zawodnik testowany, Jakub Galos, Adam Warmuz, Michał Przybyło, Aleks Leśniak, Filip Nowak, Adrian Mirecki.

Wyniki:
Wisła Kraków – SEMP Warszawa 4:1 (Adrian Mirecki, Wiktor Szywasz dwie, Patryk Pischinger)
Wisła Kraków – FC Mińsk 0:0
Wisła Kraków – Lech Poznań 1:0 (Filip Nowak)
Wisła Kraków – Zawisza Bydgoszcz 1:0 (Jakub Galos)
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 1:0 (Adrian Mirecki)
Wisła Kraków – GTV Stadion Śląski 0:1
Wisła Kraków – Lech Poznań 2:3 (Adrian Mirecki, Wiktor Szywacz)

Klasyfikacja końcowa:
1. Naki Olsztyn
2. GTV Stadion Śląski
3. Lech Poznań
4. Wisła Kraków
5. Lechia Gdańsk
6. MKS Zilina
7. Zawisza Bydgoszcz
8. Polonia Warszawa
9. SEMP I Warszawa
10. Arka Gdynia
11. FC Mińsk
12. SEMP II Warszawa

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x