Unikatowy projekt Akademii i firmy SPAR Polska

09
Luty
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10 / U-11 / U-7 / U-8 / U-9

SPAR Polska

Cztery województwa, dziewięć miast, pięć kategorii wiekowych i jeden cel – stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju młodych zawodników, zarówno tych z Wisły jak i z pozostałych drużyn. W roku 30-lecia szkolenia w TS Wisła Kraków, Akademia oraz firma SPAR Polska zorganizują serię turniejów dla pięciu kategorii wiekowych: od U-7 do U-11.

Jest to na skalę województwa małopolskiego, a pewnie też południowej Polski, projekt unikatowy. Plan rozgrywek zakłada grę od marca do grudnia w kilku lokalizacjach. Początek to marcowe turnieje przy Reymonta 22. Następnie, w kwietniu i maju, to zawody w Wadowicach, Jaworznie, Woli Filipowskiej, Nawojowej oraz w jednym z podkarpackich miast. – Chcemy mocno współpracować z Klubami Partnerskimi, a jednym z tego efektów będą wspólne turnieje. Zdajemy sobie sprawę, ponieważ spotykamy się z komentarzami, że gra przeciwko Wiśle Kraków to jest dla chłopców z mniejszych klubów spore przeżycie, a równocześnie piłkarski test. Talenty biegają wszędzie, nie tylko w wielkich ośrodkach – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii. Po wakacjach liga wróci, również w czterech miejscach poza Krakowem. Rozgrywki zakończą się listopadowo-grudniowymi turniejami w Krakowie. – Liczę, że ponownie uda nam się zgromadzić fajne drużyny i odkrywać kolejnych młodych, obiecujących zawodników – zapowiada Wisłocki.

spar_rozpiska

Informacje na temat turniejów z cyklu SPAR Biała Gwiazda można śledzić TUTAJ.

Będzie to kolejny wspólny projekt Akademii i firmy SPAR. Pierwszym efektem współpracy była seria 10 turniejów dla wszystkich kategorii wiekowych w Wiśle, które odbyły się w pierwszych miesiącach 2016 roku przy Reymonta 22. – W sytuacji kiedy Kefirek SA przystąpił do międzynarodowej organizacji SPAR, która rozwija się również w Polsce, idziemy trochę z duchem tego, jak SPAR działa na całym świecie. Zawsze blisko sportu, blisko sportowców i to się wpisuje też w politykę naszej organizacji. Wisła jest marką rozpoznawalną, Akademia również i ta korelacja z marką SPAR daje odpowiedni efekt, jaki oczekiwaliśmy – mówi Sławomir Rupikowski, Prezes Kefirek SA. Następnym krokiem były powakacyjne turnieje z cyklu SPAR Biała Gwiazda League, rozgrywane w Nawojowej, Rzeszowie, Łańcucie, Libiążu i Jaworznie, a kończące się finałami w Krakowie. Wystąpiły w nich drużyn z roczników 2006, 2007, 2008 i 2009, a jednym z gości, który nagradzał uczestników był wiceprezes ds. sportowych Wisły Kraków SA, Manuel Junco. Teraz czas na kolejne wyzwania!

BAZ01312017-3803

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x