„Umiejętności indywidualne są na wysokim poziomie, ale brakuje nam jeszcze wyrachowania taktycznego” – sparingi Wisły U-13 w Katowicach

Marzec
2015

Kategoria Aktualności / U-13

akademia pilkarska wisla krakow logo rgb

Dwa przekonujące zwycięstwa i nieznaczna porażka, to efekt wyjazdu Wisły Kraków U-13 do Katowic. Podopieczni Michała Jani rywalizowali z SMS-em Łódź, Rozwojem Katowice oraz czeskim Frydek Mistek. Seria sparingów miała charakter mini turnieju, w którym Biała Gwiazda ostatecznie zajęła pierwsze miejsce, dzięki lepszemu bilansowi bramek od drużyny z Łodzi. – Umiejętności indywidualne są na wysokim poziomie, ale brakuje nam jeszcze wyrachowania taktycznego – mówił po meczach trener Michał Jania.

W pierwszym meczu rywalem Wisły był SMS Łódź, który już na pierwszy rzut oka górował nad naszymi zawodnikami warunkami fizycznymi. W pierwszej połowie łódzka drużyna przeważała, wygrywając tę część spotkania aż 3:0. – Sprezentowaliśmy rywalom kilka sytuacji, z których trzy wykorzystali. Jedna to był rzut karny, druga to rzut wolny, a trzecia to błąd z naszego wyprowadzenia – powiedział Jania. W drugiej połowie Wisła rzuciła się do odrabiania strat. Pierwszą bramkę dla Wisły zdobył Kamil Rokosz, wykorzystując zamieszanie po rzucie rożnym. Po chwili było już 2:3, po dobrze wykonanym rzucie karnym przez Adriana Mireckiego. Niestety, wiślakom nie starczyło czasu na wyrównanie i turniej zaczęliśmy od porażki.

W drugim spotkaniu rywalem Białej Gwiazdy był Frydek Mistek. Wisła szybko ustawiła sobie to spotkanie, dzięki bramkom Wiktora Szywacza oraz Adama Warmuza. Podopieczni Michała Jani nie spuszczali z tonu i strzelali następne gole, a ich autorami byli: Eryk Olejnik, Kacper Masny oraz Michał Przybyło. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0, a bezpośrednio po nim zaczął się pojedynek z Rozwojem Katowice. Wisła od początku kontrolowała przebieg spotkania, jednak bramki zaczęła strzelać dopiero pod koniec pierwszej połowy, a ich autorami byli Wiktor Szywacz oraz Wiktor Martuszewski. Wisła wygrała to spotkanie 2:0 i dzięki zwycięstwu Czechów nad SMS-em Łodź 2:1, to wiślacy zajęli pierwsze miejsce w turnieju. – Jestem niezadowolony z gry, bo stać moich zawodników na więcej. Zdaję sobie sprawę, że meczów oraz treningów na dużym boisku praktycznie w ogóle nie mieliśmy. Żeby to wszystko się zgrało to potrzeba dużo pracy, ale jak na ich potencjał to wyglądaliśmy słabo – podsumował niedzielną grę trener.

Wisła Kraków U-13 wystąpiła w składzie: Jakub Galos, Szymon Goch, Kulig Bartłomiej, Leśniak Aleks, Filippo Lovascio, Wiktor Martuszewski, Kacper Masny, Patryk Pischinger, Michał Przybyło, Jan Róg, Michał Wyligała, Adam Warmuz, Adrian Mirecki, Eryk Olejnik, Wiktor Szywacz, Kamil Rokosz, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Wyniki:
Wisła Kraków – SMS Łódź 2:3 (Adrian Mirecki, Kamil Rokosz)
Wisła Kraków – Frydek Mistek 5:0 (Wiktor Szywacz, Adam Warmuz, Eryk Olejnik, Kacper Masny, Michał Przybyło)
Wisła Kraków – Rozwój Katowice 2:0 (Szywacz, Wiktor Martuszewski)