Czerwiec
2018

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ180602_026

Porażką 1:2 zakończył się sobotni mecz Wisły Kraków U17 z Sandecją Nowy Sącz. Niezwykle istotne spotkanie ze względu na tabelę Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych dostarczyło wielu emocji. Dzięki bramce Kacpra Durdy Wisła w dwumeczu ma korzystniejszy bilans.

Fotorelacja z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Drużyny przystępowały do tego spotkania mają w pamięci pierwsze spotkanie, które Wisła wygrała 1:0. Fakt ten sprawiał, że Sandecja, chcąc wyprzedzić Wisłę w tabeli, musiała wygrać dwoma bramkami. Początek meczu jednak na to nie wskazywał – gospodarze wyczekiwali na ruch ze strony Wisły, która próbowała konstruować akcje w ataku pozycyjnym, jednak jedynie kończyło się na niegroźnych strzałach z dystansu. Sandecja zaatakowało groźnie w 27. minucie. Piotr Bryja ubiegł obrońców Wisły i wykończył dośrodkowanie Marcina Jurka. Wisła zareagowała najlepiej jak mogła – pięć minut później indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Sławomir Chmiel, wymanewrował Jurka, i dograł wzdłuż pola karnego do niepilnowanego Kacpra Durdy, który z bliska uderzył pod poprzeczkę. Po chwili to Sandecja miała świetną okazję, ale przytomnie zachował się Kamil Broda, który wyszedł do Marcina Ziemnika i obronił stuprocentową sytuację gospodarzy.

BAZ180602_021

Po przerwie obie drużyny zameldowały się na boisku bez zmian. Groźniejsi jednak byli gospodarze, którzy po kwadransie ponownie objęli prowadzenie. Piotr Bryja wrzucił mocno piłkę w pole karne, nikt jej nie przeciął, i piłka wpadła do spóźnionego Brody. Gol dla Sandecji sprawił, że gospodarze zyskali wiatr w plecy, w przenośni i dosłownie, bo w tym momencie zerwał się potężny wiatr w kierunku bramki Wisły. Przez dziesięć minut Wisła była w całkowitej defensywie, blisko samobójczego trafienia był Jakub Janik, ale ostatecznie Sandecja nie zdobyła trzeciej bramki. Wiślacy uspokoili grę, w czym pomogła obecność Aleksa Leśniaka. Młodszy pomocnik pojawił się na boisku na ostatnie 20 minut, ale zanotował bardzo dobry występ, niemal bezbłędny.

BAZ180602_042

Dużych emocji dostarczyła końcówka. W 79. minucie Jakub Janik wyprowadził kontrę, która zakończyła się faulem na nim w polu karnym. Zamiar wykonywania jedenastki mieli Kacper Durda i Aleks Leśniak, ale ostatecznie do piłki podszedł Jakub Janik. Gol mógł sprawić, że mecz mógłby się zakończyć – do końca pozostawały trzy minuty, w trakcie których Sandecja potrzebowałaby dwóch bramek. Jednak Janik uderzył w poprzeczkę, a gospodarze wyprowadzili kontratak, zatrzymany w zdecydowany sposób przez Jakuba Zimę, który przez cały mecz dowodził defensywą Wisły. Wiślacy wyszli z kolejnym atakiem, po którym Sławomir Chmiel dograł idealną piłkę do Kacpra Wydry, jednak napastnik mając przed sobą pustą bramkę poślizgnął się i nie trafił czysto w piłkę. Grę wznowiła Sandecja, która szybko przeniosła się na połowę wiślaków, którzy ratowali się faulem. Sędzia podyktował rzut wolny, informując jednocześnie zawodników, że jest to ostatnia akcja meczu. Niemal wszyscy zawodnicy skumulowali się w polu karnym. Jeden z zawodników Sandecji posłał piłkę w gąszcz zawodników, niemal idealnie na głowę Adriana Mordarskiego, który ledwo zdołał oddać niecelny strzał i został powalony przez wychodzącego z bramki Kamila Brodę. Zawodnicy Sandecji otoczyli sędziego domagając się, wydaje się, że słusznie, rzutu karnego, ale ten pozostawał nieugięty i zakończył spotkanie.

BAZ180602_020

Wisła przegrała z Sandecją 1:2, ale gol Durdy daje Białej Gwieździe bezpośrednią przewagę nad rywalem. Do pełni szczęścia, czyli wygrania ligi i awansu do barażu o CLJ U17, wystarczy wygrana z Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Spotkanie planowane jest na niedzielę, aczkolwiek może zostać rozegrane wcześniej z uwagi na dwudniowy 31. Turniej im. Adama Grabki, który odbędzie się na obiektach Wisły.